Dacia testuje sportovní prototyp Sandera, je tedy k verzi RS ještě o něco blíže.
Zvěsti o tom, že se Dacie rozhodla udělat sportovní Sandero RS zněly spíše jako nepovedený aprílový žert. Nyní je k tomu Dacia blíže než se doposud zdálo. Fotografie totiž zachycují Sandero už na pohled dosti odlišné od těch, které potkáte na běžných silnicích či v autosalonech Dacia.
Stříbrné Sandero má totiž 17-ti palcová litá kola z Clia GT, a zdvojenou koncovku výfuku, která do světa hlásá, že pod kapotou nebude žádný „chcípáček“. Na pohled se nám také zdá, že je o něco nižší než „civilní“ verze.
Zatím nevíme co pod kapotou je za motor. Informace o tom, že by tam mohla být přeplňovaná 1,2 TCe s výkonem okolo 120 koní se nám moc nezdá. Přeci jen, Sandero by mělo nejen vypadat sportovně ale i trochu jezdit a zrychlení okolo 9 sekund není tak úplně sportovní výkon. Nicméně, stále není jisté zda nakonec Dacie vstoupí do segmentu, který není pro levné vozy příliš typický.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?