Nové Audi Q3 - vyšší výkon a mladistvý vzhled

Audi Q3
Audi Q3, foto: Audi
ar2 10. listopadu 2014 22:05
Sdílej:

Atraktivnější design, výkonnější a úspornější motory, to jsou základní novinky faceliftované Audi Q3.

Audi uveřejnilo facelift pro malý crossover Audi Q3, který dorazí již příští rok. Začněme od designu, který prošel omlazovací kůrou. Svou tvář Q3 přiostřila a zároveň zjemnila. Že to nejde dohromady? Ale ano. Lichoběžníková mřížka chladiče vytváří dojem dravé šelmy, zatímco nový design světlometů působí jemným a klidným dojmem. Mimochodem, světlomety mají LED technologii, a to jak přední, tak i zadní svítilny.

Pokud jde o motory, tak těch bude mít k dispozici celkem 6. Audi tři přeplňované benzínové čtyřválce TFSI a vznětové taktéž přeplňované čtyřválce TDI přepracovala. Výsledkem jsou o 17% nižší emise a hlavně vyšší výkon a také plní přísnou emisní normu Euro 6.

Nejmenší objem v nabídce je 1,4 litru a největší 2,0 litru. Přičemž výkony se pochybují od 88 kW (120 koní) až do 162 kW (220 koní). Nejsilnější varianta je pak RS Q3, která má pod kapotou pětiválec o objemu 2,5 litru, který je přeplňován turbodmychadlem. Výkon má 250 kW (340 koní) a 450 N.m. točivého momentu.

 

Témata:
Stalo se
Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.

Novinky
Toyota Aygo X (2025)

Stylovější, silnější, úspornější. Toyota Aygo X z Kolína překvapila hybridem a technikou z Yarisu

Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.