Chceme crossovery, říkají zákazníci Opelu, ten jim vyhoví. Meriva a Zafira se svým vzhledem přiblíží crossoverům již v roce 2016.
Britská média včele s Auto Express uvádějí, že Opel (Vauxhall) plánuje velké změny u modelu Zafira a Meriva. Jejich příští generace nebudou MPV, ale crossovery. Jedná se tak o strategický krok po vzoru Renaultu.
Renault totiž přeměnil nový Espace do trochu více crossover podoby a právě na tuto skutečnost reaguje i Opel a má v úmyslu se vydat stejnou cestou právě s přímím konkurentem Zafirou a menší Merivou.
Už v srpnu o tom mluvil CEO ředitel Karl-Thomas, který uvedl, že Opel zaznamenává značně velkou poptávku zákazníků po SUV modelech, tedy po SUV novinkách a ptají se prodejců, co chystá Opel. První z crossover novinek dorazí možná již koncem roku 2016.
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?