Fiat Professional na přehlídce Hannover 2014 International Motor Show představil faceliftovaný užitkový vůz Doblo.
Čtvrtá generace komerční dodávky nabízí svěží design exteriéru s novými světlomety v kombinaci s novou mřížkou chladiče na pozměněnými přívody vzduch. Dále se Doblo dočkalo nového předního nárazníku a mlhovek. Nová dodávka nabízí větší kultivovanost a heslem nového Dobla je pevnost a odolnost. Kabina se též dočkala mírného přepracování a proto se zde usadila nová palubní deska a tři sedadla, zatímco verze s pravostranným řízením si zachovala současnou koncepci interiéru se dvěma sedadly.
Nabídka motorů obsahuje naftovou jednotku s objemem 1,3 litru a 1,6 litru MultiJet II, kdy objemově menší produkuje výkon 90 koní, zatímco větší má výkon 105 koní. Italský výrobce říká, že oba motory se chlubí zvýšenou celkovou životností až o 40 procent. Nově se u motorů objeví i systém ECOJET, jenž má za úkol značné snížení spotřeby paliva a emisí. To se děje díky použití start-stop systému, pneumatik s nízkým valivým odporem a inteligentním alternátorem. Systém ECOJET umožňuje dosáhnout průměrné spotřeby paliva jen 4,4 litru na 100 km a emisí CO2 115 g / km.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?