Cadillac se připravuje na zahájení prodeje svého SUV Escalade. Nyní uveřejnil základní cenu. V Americe začíná na 71 695 dolarech.
Nový Escalade má evoluční design "Galvano" s výraznou chromovanou mřížkou, která je lemována LED diodovými světlomety. Design podtrhují 20-ti palcová litá kola s chromovanou úpravou. Zajímavé je, že variata ESV má v základu jen 14-ti palcová kola zato o 355 mm delší rozvor náprav.
V kabině luxusního SUV Escalade nalezneme kožené sedačky, obložení z prvotřídního dřeva nebo osvětlení celého interiéru v různých barvách. Pro větší pohodlí je k dispozici až třízonová klimatizace, všudy přítomné odkládací přihrádky a to i pro třetí řadu sedadel. Když už mluvíme o sedadlech, tak přední jsou vyhřívaná i odvětrávaná, zatímco druhá řada sedadel disponuje jen vyhříváním.
Pro snaží ovládání vozidla je k dispozici variabilní převod řízení. Další významné změny se udály na přístrojové desce, kde se nachází 12,3 palcový display, který slouží jako infotainment systém CUE.
O pohon se stará 6,2-litrový V8 motor, který vyvíjí 420 koní (313 kW) a 623 Nm točivého momentu. Je spojen s šestistupňovou automatickou převodovkou, která umožňuje zrychlení 0-100 km/h za méně než šest sekund. Pokud jde o spotřebu paliva, Escalade ve městě spotřebuje na každých 100 km „pouhých“ 15,6 litrů, mimo město 11,1 litrů.
Zdroj: GM
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.
Sháníte-li ojeté SUV se silným motorem, tak máte v nabídce sekundárního trhu s auty rozhodně z čeho vybírat. Mnoho lidí má rozpočet na rodinné SUV přibližně milion korun, což na nového Kodiaqa nestačí, na prémiové značky už vůbec ne. Dnešní recenze se podívá na zoubek 6 let staré Audi Q7, kterou za milion pořídíte. To je mimochodem podobná částka, za jakou koupíte modernizovaný Kodiaq RS první generace – co je lepší volba?