Před dvěma dny jsme vás informovali o konci kabrioletu Volkswagen Eos z důvodu nízké poptávky. Peugeot zřejmě tento problém neřeší a tak už chystá další generaci svého nejmenšího „otevřeného“ modelu.
Stávající 207 CC nabízí pevnou skládací střechu. Díky ní je automobil vhodnější pro celoroční provoz, ale přináší to i svá negativa. Například vyšší hmotnost a samozřejmě vyšší náklady na vývoj a následnou výrobu. Což se promítá v prodejní cenně.
Francouzi se nyní hodlají vrátit o několik let zpět a pro svůj kabriolet 207 CC připravují změnu skládací střechy. Kovovou pevnou skládací střechu, nahradí látkovou. Sníží tím hmotnost vozu, což je dnes u každé nové generace nezbytné a zároveň i cenu.
Ostatně, Peugeot 207 respektive nová 208 se má rozšířit o další karosářské verze. Hatchback a crossover 2008 doplní i verze kabriolet, která vymění dosluhující 207 CC.
S plátěnou střechou se nám tak brzy představí nová 208 CC, která díky zmíněné změny typu střechy, nabídne nižší hmotnost, větší objem zavazadelníku a údajně i zajímavější design. Paletu motorů bude sdílet s hatchbackem a to včetně 200 koňové šestnáctistovky z ostré verze GTi.
Premiéra se chystá na autosalon ve Frankfurtu 2015 a do prodeje by se měla dostat do konce téhož roku.
Zdroj: caradisiac.com
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?