Japonský výrobce automobilů Nissan chystá revoluční designovou změnu svého modelu Murano. Nyní „vypustil“ do světa první video, na kterém ukazuje podobu světlometů a část boční linie.
Nissan po představení konceptu Resonance na autosalonu v americkém Detroitu, začíná odhalovat Murano, které zřejmě bude nést několik společných rysů s tímto konceptem.
Chystané Murano má přinést jako první model značky, nový designový jazyk, který má postupně nést každý model Nissanu. Sám výrobce Murano označuje za „vlajkovou loď“ a tak není divu, že právě pro tento model si přichystal premiéru nového designu.
Zpět k uveřejněnému videu. Z něj, i přes velkou tmu, do které Murano zahalili, je patrné protažení předních světlometů až téměř k čelnímu oknu. Zároveň se celý bok Murana o poznání vyhladil.
Oficiální představení nového modelu Murano, má proběhnout již za měsíc na chystaném autosalonu v New Yorku. Pokud však někdo uvažuje o tom, že by si jej chtěl pořídit, musí si počkat až do příštího roku, kdy se má dostat k prodejcům.
Zdroj: Nissan New YouTube
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.