Většina technických specifikací odhalena. Zbytek se dozvíme na známém Rally Bohemia
O novince mladoboleslavské Škody padlo mnohé. Jeden z nejsledovanějších modelů roku 2013 doznal tvarů a části technických specifikací již dříve. Další zajímavostí se stávají ceny, doporučené pro německý trh.
Vše podstatné se dozvíte zde nebo na webových stránkách Škoda Auto Deutschland. Škoda Ocatvia RS bude nabízena s výkonným benzinovým i naftovým agregátem. Pro přehlednost uvedeme. Naturalem poháněný 2,0 l TSI nabídne 162 kW (220 koní), dieselový čtyřválec 2,0 TDI pak 135 kW (184 koní) vždy v kombinaci šestistupňového manuálu či DSG automatu.
Maximální rychlost bohužel nedosáhne legendárních 250 km/hod, daleko od uvedené hranice se však pohybovat nebudeme. TSI zvládne rovných 248 km/hod, TDI jen 16 km/hod méně. Brzdění z takovéto rychlosti zajišťují kvalitní a účinné kotouče, mající v předu a v zadu průměr 340/272 mm. Samozřejmostí zůstává ABS, ESP, elektronická uzávěrka diferenciálu XDS, ve předu McPherson, v zadu víceprvková náprava.
Známé technické specifikace jako zrychlení z 0-100 km/hod, které činí 6,8/8,1 vteřin u benzinu/nafty s manuální převodovkou, doplní další zajímavosti typu kombinované spotřeby 6,2/4,6 l/100 km, pohotovostní hmotnosti 1 425 kg/1 487 kg, užitečné hmotnosti 542/566 kg a doporučené ceny 751 tisíc korun/ 765 tisíc korun pro německý trh.
Dočkáte se 12. července a jubilejního Rally Bohemia 2013?
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.
Sháníte-li ojeté SUV se silným motorem, tak máte v nabídce sekundárního trhu s auty rozhodně z čeho vybírat. Mnoho lidí má rozpočet na rodinné SUV přibližně milion korun, což na nového Kodiaqa nestačí, na prémiové značky už vůbec ne. Dnešní recenze se podívá na zoubek 6 let staré Audi Q7, kterou za milion pořídíte. To je mimochodem podobná částka, za jakou koupíte modernizovaný Kodiaq RS první generace – co je lepší volba?
Čtyřková Octavia se po pěti letech dočkala faceliftu v rámci kterého přišlo několik inovací. Důležité ovšem je, že byl zachován charakter vozu, který si stále drží velice dobrou kombinaci praktičnosti a zábavy za volantem. Jedná se o nejsilnější Octavii, která kdy vznikla. Měli byste si ji koupit nebo se vyplatí porozhlédnout u sourozenecké Cupry, která nabízí ještě podstatně silnější exempláře?