Lamborghini vyrábí sportovní vozy již 50 let a to je třeba oslavit s plnou parádou. Vlajková loď Aventador se tak stane zase o něco lepší.
Pouze sto kusů vznikne v této speciální sérii, která má oslavovat padesátileté výročí výroby rychlých vozů. Tentokrát ale nejde jen o nějaké drobné rádobyúpravy jako trochu jiná barva a pozměněná barva. Tentokrát se vylepšovalo i pod kapotou.
Tento speciální Aventador ze svého motoru dostane 720 koní, což je o 20 koní více než u běžné varianty. Již tak skvělé dynamické parametry to pravděpodobně příliš neovlivní, avšak síla navíc jistě nikdy neuškodí. Je také možné, že dojde k mírnému snížení hmotnosti díky užití karbonu v interiéru.
Více bychom se měli dozvědět na autosalonu v Šanghaji, kde se novinka představí. Začátek autosalonu je naplánován již na nejbližší víkend.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, které na semaforu sice potrápily kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?