Nová Elantra je na trhu len približne dva roky, no automobilka napriek tomu pre ňu pripravila niekoľko drobných vylepšení.
Hyundai Elantra je u nás pomerne známym modelom. Zaslúžila sa o to hlavne predchádzajúca generácia tohto modelu, ktorá boli u nás veľmi obľúbená. Aktuálna generácia tohto modelu sa u nás predáva len niečo vyše roka, no v domácej Kórei ju už pod názvom Avante podrobili drobnej modernizácii.
Ak očakávate razantné zmeny dizajnu, mýlite sa. Hyundai Elantra/Avante pre modelový rok 2013 dostala len drobné vylepšenia svetlometov a zmeny vo výbave. Koncové svetlá teraz disponujú LED technológiou, predné sú o čosi stmavené a výrobca upravil stierače, zatiaľ však nevedno ako.
Do ponuky pribudol nový bronzový lak, výbava vozidla je doplnená o rôzne prvky, ako napríklad vyhrievaný volant, odvetrávané predné kožené sedadlá alebo parkovací asistent s výstupom na kameu.
Tieto zmeny sa zatiaľ týkajú verzie predávanej v Kórei. Modernizácia verzie predávanej v Európe a v USA zatiaľ nebola ohlásená.
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?