Toyota GT 86 - Japonský sporťák se představuje

Braňo Porubčan, 27. listopadu 2011, 15:29 Google+

Netrpělivě očekávaný sportovní vůz GT 86 se představí 30. listopadu 2011 ve světové premiéře na letošním tokijském autosalonu. Model GT 86 se na evropských trzích začne prodávat od léta 2012.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
GT 86

GT 86 | foto: Toyota

Sdílejte článek

Model navržený se specifickým důrazem na nejdůležitější atributy klasického sportovního vozu zprostředkuje nejčistší radost z jízdy. To bude dosaženo díky přesné a okamžité odezvě i na nepatrný pokyn od pedálu akcelerace nebo řízení. GT 86 je určen pro všechny, kteří si pobyt za volantem vychutnávají a nepovažují jej za pouhou nutnost.

Nové GT 86 s nízkou a vysoce aerodynamickou karoserií úspěšně aplikuje několik konstrukčních řešení a staví na zcela nové platformě. Konstruktéři se záměrně vyhnuli zástavbě velkého a těžkého motoru s vysokým zdvihovým objemem. GT 86 se tak vrací ke sportovním kořenům automobilky Toyota a přichází se světově ojedinělou kombinací kompaktního vysokootáčkového zážehového motoru konstrukce boxer umístěného vpředu a pohonem zadních kol.

Toto jedinečné uspořádání systému pohonu jde ruku v ruce s designem nejkompaktnějšího čtyřmístného sportovního vozu na světě, nízkou hmotností, malou setrvačností a nízkým těžištěm ve snaze dosáhnout co nejlepšího poměru výkonu a hmotnosti. Uvedené vlastnosti propůjčují modelu GT 86 živou a dostupnou výkonovou charakteristiku, která je zárukou atraktivních a snadno dosažitelných dynamických schopností s minimálním zapojením elektroniky a maximálním potěšením z jízdy.

Konstrukce přinášející vrcholné potěšení ze sportovní jízdy

Díky své délce 4 240 mm, výšce pouhých 1 285 mm a rozvoru 2 570 mm je nové GT 86 nejkompaktnějším čtyřmístným sportovním vozem na světě. S ohledem na optimální vyvážení je motor umístěn co nejníže a současně co nejvíce vzadu. Totéž platí pro polohu řidiče za volantem. GT 86 se tak chlubí téměř dokonalým rozložením hmotnosti (v poměru 53:47). Plochá konstrukce vpředu umístěného motoru s protiběžnými písty jde ruku v ruce s nejnižší polohou řidiče v rámci všech sériově vyráběných vozů této značky. GT 86 díky tomu vykazuje nezvykle nízké těžiště pouhých 475 mm.

Toyota GT 86 dokáže maximálně využít výhod malých rozměrů, nízké setrvačnosti na úrovni supersportů a nesmírně nízkého těžiště. Zavěšení se vzpěrami McPherson vpředu a dvojitými lichoběžníky vzadu doplňují velké a výkonné kotoučové brzdy s odvětráváním na předních i zadních kolech o rozměru 17". Řidič si tak může v nové sportovní Toyotě plně vychutnat příkladné jízdní chování, dynamickou agilitu a přesné průjezdy zatáčkami.

Celosvětově první plochý motor s protiběžnými písty a technologií D-4S

Atmosférický zážehový motor 2,0 l v GT 86 vzešel ze společného vývoje automobilek Subaru a Toyota. Spojuje přitom jejich odborné technické zkušenosti a společné nadšení pro sportovní vozy. Nově vyvinutý čtyřválec Subaru boxer s protiběžnými písty a zdvihovým objemem 1998 cm3 používá technologii D-4S od Toyoty. Technologie D-4S se současným vstřikováním přímo do válců a do sacího kanálu využívá vysoký kompresní poměr 12,5:1.

Výsledkem je vyšší výkon i točivý moment v širokém spektru otáček motoru, nicméně bez zvýšení spotřeby paliva nebo škodlivých emisí. Nový motor se čtvercovou charakteristikou vrtání a zdvihu (zde symbolických 86 x 86 mm) vyvine maximální výkon 200 k DIN při 7000 ot/min a nejvyšší točivý moment 205 Nm při 6600 ot/min. GT 86 tak dokáže nabídnout dokonalé jízdní vlastnosti.

Plochý zážehový čtyřválec s protiběžnými písty může spolupracovat buď se šestistupňovou manuální převodovkou, nebo automatickou převodovkou se stejným počtem převodových stupňů. Manuální převodovka nabídne rychlou a přesnou odezvu s krátkými drahami řazení a příjemně sportovním ovládáním, zatímco automatická převodovka bude vybavena sportovním režimem řazení s ovládáním pomocí páček pod volantem.

Výkon bude účinně přenášen na kola zadní nápravy pomocí samosvorného diferenciálu kvůli optimálním záběrovým schopnostem za všech jízdních situací. Systém ABS i vypínatelný stabilizační systém VSC byl speciálně vyladěn tak, aby nabídl dynamickou stabilitu na hranici výkonových možností vozidla s minimálními zásahy do řízení pro maximální radost z jízdy.

Design s odkazy na minulost spojující ikonický styl s funkční krásou

Model GT 86, navržený v duchu „neofunkcionalismu“, spojuje technická omezení co nejkompaktnějších rozměrů s nízkým těžištěm a špičkovými aerodynamickými parametry, které se inspirovaly ve světě F1. Současně přichází se splývajícími liniemi, jež vyvolávají vzpomínky na sportovní modely Toyota známé z minulých let.

Smělé, jednoduché, ale současně ikonické stylistické pojetí začleňuje dva klíčové pilíře nového designového jazyka automobilky Toyota: designové ztvárnění čelních partií (označované jako Under Priority) s lichoběžníkovým otvorem v masce chladiče, které strhává pozornost na spodní část vozu ve snaze dosáhnout nápadnějšího a asertivnějšího vzhledu; a dále přístup Keen Look zaměřený na čisté, inteligentní a expresivní pojetí stylu.

Nový designový jazyk je ještě akcentován smělým provedením spodní části masky chladiče ve tvaru štíra, které GT 86 propůjčuje ještě agresivnější sportovní vzhled. Mezi další sportovní prvky patří speciálně navržená litá kola o průměru 17", zadní spoiler, zdvojené výfukové potrubí a logo pístu ‘86’, které poukazuje na jedinečnou konfiguraci s motorem boxer vpředu a pohonem zadních kol.

Kokpit úzce zaměřený na řidiče je zcela novou interpretací absolutní podstaty řízení sportovního vozu, kdy se vychází z dokonalé ergonomie a funkčnosti všech prvků, se kterými řidič spolupracuje, aby mohl s GT 86 pracovat stejně, jako by bylo prodloužením jeho těla. Povrchy opěradel a čalounění jsou navrženy tak, aby nabídly optimální oporu při akceleraci i bočním zrychlení. Přední sedadlo bylo navíc vytvarováno tak, aby poskytlo potřebné pohodlí, ale současně nepřekáželo v oblasti lokte při manipulaci s řadicí pákou.

Volant o průměru pouhých 365 mm (nejméně ze všech modelů Toyoty v historii) se semišovým povrchem je výsledkem intenzivního testování zkušebními jezdci a nabídne špičkové vlastnosti s maximálním záběrem za všech podmínek panujících v kokpitu vozu.

Při návrhu sdruženého ukazatele na přístrojové desce, jemuž dominuje velký otáčkoměr, se věnovala zvláštní pozornost rozvržení ukazatelů, použitým značkám a řezu písma s ohledem na optimální okamžitou čitelnost a viditelnost během sportovní jízdy. O jednoznačně sportovním charakteru kokpitu vypovídají též obklady imitující karbonová vlákna, sportovní černé čalounění střechy, červené švy čalounění, „letecké“ kolébkové spínače a odlehčené hliníkové pedály.

Vytisknout

Diskuze: Toyota GT 86 - Japonský sporťák se představuje

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

OD DS E-TENSE FE23 PO NOVOU DS 7 E-TENSE 4×4 360

Co má společného prémiové SUV DS s vozy Formule E?

HoppyGo Fiat Ducato

Dovolená s karavanem? Desatero, aby cestování bylo hračkou!

Škoda Kodiaq RS

Škoda připravuje revoluční změnu při tankování

Toyota představila Corollu sedan ve výbavovém stupni GR SPORT

Toyota zapsala nový rekord

Subaru Outback

Subaru Outback - zvednuté kombi, které (nejenom) v terénu zesměšní většinu SUV

Kia EV9

Vrcholné SUV Kia EV9 s diskutabilním designem

Škoda Superb

Škoda díky odkladu Euro 7 mění plány

Ilustrační foto

Poradenská společnost odkryla ziskovost automobilek

Toyota RAV4 PHEV

Toyota plánuje plug-in hybrid s dojezdem 200 kilometrů

Ilustrační foto

Osm zemí EU včetně ČR se postavilo Evropské komisi

Volkswagen Golf GTI

TEST Volkswagen Golf GTI – jak si rozumí tento „daily hothatch“ s manuálem?

Honda Civic e:HEV

Test Honda Civic e:HEV Sport Pack Advence, zaslouženě autem roku?

Ilustrační foto

VW prodal továrnu v Rusku, znovu rozjet ji má...

Čínský elektromobil Zeekr 001

Čína předstihla Japonsko, vyváží nejvíc aut

Lexus UX 250h

TEST Lexus UX250h AWD – prémiový crossover se čtyřkolkou, který jezdí za 5 litrů

reklama

Doporučujeme

57S Coupé by Xenatec

Skončí výroba luxusních maybachů. Nikdo je nekupuje

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Vrcholné SUV Kia EV9 s diskutabilním designem

  2. Subaru Outback - zvednuté kombi, které (nejenom) v terénu zesměšní většinu SUV

  3. Škoda připravuje revoluční změnu při tankování

  4. Poradenská společnost odkryla ziskovost automobilek

  5. Toyota zapsala nový rekord

  6. Co má společného prémiové SUV DS s vozy Formule E?

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud