Alfa Romeo se v Ženevě chlubí menší verzí svého sporťáku. Jak se spekulovalo, tak se i stalo, po modelu 8C bude Alfa vyrábět model 4C. Menší a hbitější.
Karbon a hliník, to je ta pravá kombinace k rychlosti. Alfa Romeo se velmi snažila a podařilo se ji v dnešním autosvětě už téměř nemožné, sestrojila auto s hmotností pod tunu. A to poměrně výrazně, koncept 4C má totiž jen 850 kilo. Blýská se na lepší řidičské časy?
Vzhledem k muší hmotnosti není třeba zabudovávat obří motory, Alfa si tak vystačí s turbem přeplňovanou 1,75 o výkonu 200 koní. I takto relativně slabý motor ji bohatě stačí k úprku na stovku za čtyři sekundy. Motor je umístěn uprostřed vozu, až za kabinou pro řidiče a jednoho spolujezdce.
Možná i díky tomu má proporce velmi se podobající Lotusům. Těm je podobná i hmotností a dá se čekat, že se jim pokusí přiblížit i jízdními výkony.
A více to je na tom všem nejlepší? Výroba je téměř jistá! Šušká se, že nebude natolik omezená jako v případě většího 8C a ročně by mělo z továrny vyjet přes deset tisíc kousků. Cena je předběžně odhadována asi na 1,3 milionu korun.
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.
Sháníte-li ojeté SUV se silným motorem, tak máte v nabídce sekundárního trhu s auty rozhodně z čeho vybírat. Mnoho lidí má rozpočet na rodinné SUV přibližně milion korun, což na nového Kodiaqa nestačí, na prémiové značky už vůbec ne. Dnešní recenze se podívá na zoubek 6 let staré Audi Q7, kterou za milion pořídíte. To je mimochodem podobná částka, za jakou koupíte modernizovaný Kodiaq RS první generace – co je lepší volba?
Čtyřková Octavia se po pěti letech dočkala faceliftu v rámci kterého přišlo několik inovací. Důležité ovšem je, že byl zachován charakter vozu, který si stále drží velice dobrou kombinaci praktičnosti a zábavy za volantem. Jedná se o nejsilnější Octavii, která kdy vznikla. Měli byste si ji koupit nebo se vyplatí porozhlédnout u sourozenecké Cupry, která nabízí ještě podstatně silnější exempláře?