Peugeot Hoggar - lvíček jako velký nosič

Hoggar
Hoggar, foto: Peugeot
Marek Litzman 11. března 2010 11:47
Sdílej:

V Jižní Americe jsou pick-upy velmi populární a tak by byla pro Peugeot škoda, kdyby si tento perspektivní segment nechal ujít.

Peugeot Hoggar je malý pick-up vycházející z modelu 207 SW, designově připomíná spíše oplastovanou verzi Outdoor. Bude útočit například na modely Dacii Logan pick-up nebo třeba Fiat Strada.

Vůz určený pro latinskoamerický trh má oproti kombíku řádně zesílenou konstrukci tak, aby dokázal na své korbě převézt až 750 kilo. Objem korby je dostačujících 1150 l.

Designeři převzali přední část bez větších úprav, nová je ale část zadní. Zde se uvelebily světlomety, které pocházejí z nepříliš úspěšného městského modelu 1007.

Připomíná vám jméno Hoggar něco? Pokud ano, můžete si gratulovat k výborné paměti, je tomu už sedm let co Peugeot představil koncept Hoggar. Šlo ale koncepčně o úplně jiný vůz, tehdy šlo o plážovou buginu.

Podobně jako je v Evropě nutností mít v nabídce diesel, v Latinskou Ameriku je nutností mít pod kapotou motor spalující líh. Nejinak je tomu u Peugeotu, který má pod kapotou lihožrouty o objemu 1,4 a 1,6 litru.

 A objeví se u nás? Byť jsem na toto téma nenašel nikde ani zmínku, moc bych na to nesázel...

Témata:
Stalo se
Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.

Novinky
Toyota Aygo X (2025)

Stylovější, silnější, úspornější. Toyota Aygo X z Kolína překvapila hybridem a technikou z Yarisu

Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.