Americké automobilky kvůli poskytování záchranných peněz americké vlády musejí chtě nechtě ukazovat své modely. Opel Ampera vznikl mimo jiné právě kvůli tomuto plánu, ačkoliv představen ještě tak úplně nebyl.
Od Ampery nečekejme žádnou výsostnou originalitu. Vše je podrobeno prodeji maxima s minimálními náklady, Ampera je tedy především Chevrolet Volt s jinou značkou.
General Motors musí pro poskytnutí peněz prokázat, že se opravdu snaží s minimálními náklady vyvinout maximum modelů, proto vnitřnosti Voltu najdeme také v Cadillacu Converj a Opelu Ampera. Zajímavé je, že původně byla technika Voltu představena v Opelu Flextreme, což bylo flexibilní MPV, přerodilo se ale v sedan.
Obrázky unikly tradičně z patentového úřadu, proto nyní můžete vidět celou Amperu ve své vlastní kráse.
Automobilka Tesla dosáhla významného milníku na evropském trhu. Nizozemský úřad pro schvalování vozidel (RDW) jako první v Evropě oficiálně povolil provoz pokročilého softwaru Tesla Full Self-Driving (FSD) Supervised. Tato technologie umožňuje vozu automaticky zatáčet, brzdit i zrychlovat, a to nejen na dálnicích, ale nově i v městském provozu.
Sezona kabrioletů je tu, a proto jsme vzali do recenze tohoto ledního „medvěda“, který vypadá jako ideální auto na pohodové výlety s celou rodinou – nabízí totiž 4 místa k sezení, přičemž zadní sedadla nejsou jen pro děti či jedince s amputovanými končetinami. Je dostatečně komfortní, aby si posádka užila pohodu na palubě?