Mercedes dnes vypustil první snímky svého nového unikátního sporťáku derivovaného ze supersportovního GT SLR McLaren. Naprosto bez střechy, jen s puristickým zážitkem z jízdy jistě potěší každého fandu.
Ačkoliv jsme o tomto modelu informovali již dříve, kdy jsme vám přinesli špionážní snímky, tohle jsme vážně nečekali.
karoserie nebyla jen připravena o střechu, ale byla kompletně přepracována včetně přední a zadní masky, vše je agresivnější, vše dokonale ladí s karoserií speedsteru.
75 unikátních kousků z karbonových vláken bude mít pod kapotou motor V8 5,5 vyladěný na 650 koní, k čemuž mu dopomáhá turbodmychadlo.
Díky tomu netrvá zrychlení na stovku déle než 3,5 sekundy a maximální rychlost překročí 350 km/h. Žádné jiné otevřené auto podle výrobc není tak rychlé. Unikátní jsou tu i vzhůru výklopné dveře.
Sir Stirling Moss, po kterém je tato speciální edice pojmenována, byl jedním z největších pilotů F1 všech dob. závodil především v 50. letech a to i za tým Mercedes-Benz. I přes své kvality nikdy nevyhrál celý šampionát.
Špionážní video novinky:
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.