Japonský Nissan predstavil novú, tretiu, generáciu úspešného modelu Cube, doteraz predávanú výlučne na domácom japonskom trhu. Nový Cube si zachováva štýlový „krabicový“ vzhľad predchádzajúcej generácie, súčasne však prichádza s väčšou dávkou elegancie a štýlu, ktorý je zjavný zvonku aj zvnútra.
„Nový Nissan Cube je navrhnutý pre ľudí, ktorí uprednostňujú menej všedný život. Ľudí, ktorých už nebaví nekonečný kolotoč stále rýchlejších, silnejších a agresívnejšie vyzerajúcich áut,“ poznamenáva Yosuke Iwasa, hlavný produktový špecialista segmentu. „Stále sa držíme pôvodnej koncepcie modelu Cube, ale v tejto najnovšej verzii sme urobili obrovský pokrok, napríklad aj v tom, že vozidlo teraz ponúka väčšie pohodlie.“
Predaj nového modelu Cube sa už teraz začína v Japonsku, do Európy príde na jeseň 2009.
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.