Kórejsko-americká automobilka Chevrolet zverejnila prvé fotografie nástupcu modelu Chevrolet Lacetti. Nový zástupca značky nižšej strednej triedy dostane nové meno-Chevrolet Cruze. Týmto modelom automobilka plánuje zahájiť útok na kórejskú dvojicu Kia Ceed a Hyundai i30.Alebo si trúfa Cruze na viac?
Nový Chevrolet Cruze bude vnímaný ako globálny model, keďže sa bude predávať na väčšine kontinentov, na ktorých má značka svoje zastúpenie. Jednou z jeho hlavných zbraní má byť agresívnejší dizajn. Dynamicky tvarovaná karoséria s moderným pojatím dizajnu by v podobe kombinácií oblých a hranatejších tvarov karosérie mala osloviť európskych zákazníkov podstatne viac, ako predchodca Lacetti.
Čo sa týka motorizácie, novinka Cruze na tom nebude rozhodne zle. Výrobca oznámil zážihové aj vznetové motorizácie. Benzínové pohonné jednotky 1,6 (82 kW) a 1,8 (103 kW) dostanú variabilné časovanie výfukových a sacích ventilov, dieselový motor s objemom 2,0 litra s výkonom 110 kW bude prevzatý z modelu Epica, jeho služby využíva takisto aj SUV Captiva. Záujemcovia o Chevrolet Cruze si budú môcť vybrať z dvoch druhov prevodoviek - k dispozícii bude 5-stupňový manuál a nová 6-stupňová automatická prevodovka.
Svetová premiéra Chevroletu Cruze prebehne na jesennom autosalóne v Paríži, prvé vozidlá sa objavia v showroomoch Chevroletu už v marci 2009.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.