Horúca novinka strednej triedy, nový Opel Insignia v prevedení sedan a liftback, práve dostáva očakávanú tretiu karosársku verziu kombi. Opel chce zdôrazniť nové smerovanie značky, a tak už kombi verzia nemá tradičné pomenovanie Caravan, ale dostáva úplne nový prívlastok Sports Tourer.
Nové kombi od Opla bude mať skutočne obrovské rozmery, hlavne pokiaľ ide o jeho dĺžku. Tej totiž k päťmetrovej hranici chýba len 9 centimetrov. Pri celkovej dĺžke 4,91 metra je Sports Tourer oproti sedanu dlhší o 8 centimetrov, rázvor 2,74 metra však zostáva pri všetkých troch karosárskych verziách zachovaný. Základný objem batožinového priestoru bude slušných 540 litrov.
Širokú ponuku siedmych agragátov budú dopĺňať 2 nové motory. Prvým z nich by mal byť preplňovaný štvorvalec s objemom 1,6 litra a výkonom 132 kW, dopĺňať ho bude zrejme nový Oplácky šesťvalec 2,9 V6 CTDI s výkonom približne 190 kW.
Oficiálna premiéra Insignie Sports Tourer je naplánovaná na parížsky autosalón (4.-19. október 2008), na európskom trhu je plánovaný predaj začiatkom budúceho roka.
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.