O Chevroletu Corvette jsme napsali již mnoho řádků a zničili tak několik klávesnic. I přesto ale ještě stále má co nabídnout... například nejnovější supervýkonnou verzi ZR1 s nově přeplňovaným motorem.
Přeplňovaný motor toho nabídne mnoho. Jeho finální výkon se vyšplhá na 638 koní, což je na škádlení dostatečné stádo. Koncept jsme viděli na autosalonu v Detroitu, který se konal v lednu, přesné údaje automobilka ukázala až nyní.
Každý ze zájemců se bude těšit na opravdu nevšední dynamiku. Z nuly na stovku to drobeček stihne za 3,4 sekundy a ještě si mezitím vypije kávičku...
Čtvrtmíle zmizí pod koly za 11,3 sekundy, přičemž na konci bude na tachometru 210 km/h.
Zajímavý je možná i údaj o spotřebě, dle amerických měření jde o 16,8 litrů/100 km ve městě a 11,7 litru na dálnici. Na to lze říct jediné. Cha cha cha, snad s pírkem na plynu.
Zájemce bude muset z kapsy vytáhnout 1,6 milionu korun, přesněji 103 tisíc dolarů. Dá se ale čekat, že automobilka ví za co ty peníze chce.
Detaily představení Corvetty v Detroitu si přečtěte zde.
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.