AKTUALIZOVÁNO: Maličké žihadlo s obřím výkonem je tu. Miniaturní fiátek právě dostává svoji nejvýkonnější verzi Abarth a řadí se na pomyslné čelo malých ostrých hatchbacků. První fotografie společně s informacemi je tu.
Fiat bude v Ženevě velmi sportovní. Kromě steroidy nadopované verze Punta Abarth SS, přiveze i ostrou pětistovku.
Zatímco sériová pětistovka je trochu nákupní vozík, verze Abarth vyvede 135 koní při 5500 ot/min a točivý moment 206 Nm při 3000 ot/min. Očekává se, že hmotnost prcka bude pod jednu tunu.
Motor bude pracovat buď ve sportovním nebo normálním režimu, přičem sportovní přiostří reakce na plyn a pošle na kola o několik newtonmetrů více.
Máme tak před sebou dokonalého zabijáka Renaultu Twingo RS, který se v Ženevě představí též.
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.