Škoda oficiálně představuje novou Fabii Combi

Jan Fiala, 16. července 2007, 12:10 Google+

Po velice úspěšné jarní premiéře nové Škody Fabia hatchback představuje Škoda Auto první oficiální fotografii druhé karosářské verze, modelu Škoda Fabia Combi. Ta bude veřejnosti poprvé předvedena v září letošního roku na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Fabia Combi

Fabia Combi | foto: Škoda Auto

Sdílejte článek

V březnu na mezinárodním autosalonu v Ženevě se poprvé veřejnosti ukázala nová Škoda Fabia hatchback, která navázala na úspěchy svého předchůdce, nejprodávanějšího modelu značky Škoda v historii.

Současně byla zastavena výroba hatchbacku předchozí generace a z původní modelové řady se již vyrábějí jen verze sedan a kombi. Ani ty však již s největší pravděpodobností nevydrží ve výrobě dlouho, protože se sedanem se nadále nepočítá a Škoda Auto již připravuje výrobu následníka i pro verzi Fabia Combi.

Z dnes zveřejněné fotografie, která bohužel skýtá jen pohled z profilu, to ale vypadá, že i pro druhou generaci bude platit, že kombík je líbivější než hatchback. Především boční profil totiž působí i přes vyšší stavbu karoserie mnohem dynamičtěji, za což vděčíme plynule stoupající linii spodní hrany bočních oken a současně jejich plynule se svažující horní hraně. I díky černým polepům A a B sloupků pak výsledné prosklení působí velmi čistým dojmem, přičemž dynamiku umocňuje integrovaný střešní spoiler a do boků zasahující zadní skupinové svítilny.

Tvar zadních skupinových světel a zadních výklopných dveří se zdá být proti hatchbacku mírně modifikován a jejich linie působí uhlazenějí. Masivní plochy dveří jsou opticky odlehčeny plastovými ochrannými lištami. Linie střechy se za zadními sedačkami nesklání tak výrazně, jako tomu bylo u předchozí generace Fabie Combi, a proto by cestující na zadních sedadlech, podobně jako u verze hatchback, měli mít k dispozici výrazně více prostoru nad hlavami.

Délka vozu se prodlouží zhruba v intencích předchozího modelu, tedy přibližně o 25 centimetrů, čímž by mělo být dosaženo odhadovaného objemu zavazadlového prostoru přibliřně 450-470 litrů. Přestože není prozatím k dispozici pohled z perspektivy, je pravděpodobné, že opticky bude kombi působit vyváženěji než hatchback, jehož krátká karoserie a zvětšená výška vytvářejí dojem lehké nestability, kterou však náš redakční test nekompromisně vyvrátil - jde pouze o iluzi, která je daní za zlepšenou ergononomii přepravy především pasažérů na zadních sedadlech..

Lze očekávat, že nová Fabia Combi bude důstojným nástupcem jednoho z nejlevnějších vozů s karoserií kombi na našem trhu a dále posílí prodejní úspěch značky především na trzích ve střední a východní Evropě.

Foto: Škoda Auto, a.s.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Škoda oficiálně představuje novou Fabii Combi

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Honda Civic Type R

Honda Civic Type R do terénu? Atraktivní přestavbu OveRland ukázali Britové

BMW 2002

BMW ztratilo unikátní koncept ze 70. let. V Mnichově si ale uměli poradit

Baojun RS-5

Tuning po čínsku? Nejbrutálnější SUV světa je zběsilé, rychlé už moc ne

Renault Arkana

Móda SUV kupé se přesouvá i do nižších sfér, Renault Arkana má ale zásadní vadu

Hycan

Nejúspěšnější čínský startup založil novou značku, bude konkurovat sám sobě?

Toyota RAV4 2019

Nejhodnotnější značka mezi automobilkami? Podle Forbesu opět vítězí Toyota

reklama
reklama

Doporučujeme

56

Fotogalerie - sraz amerických aut, Brno

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Utajovaný hybridní supersport Ferrari ujížděl motorce, tentokrát předvedl brutální akceleraci

  2. Škoda Superb Scout: Vlajková loď poprvé i v dobrodružném kabátu

  3. Škoda Superb na první video-ukázce: Poprvé se dočkáme i robustnější varianty Scout!

  4. Klíč k dámské ložnici. Jak auta pomáhají na seznamkách a které zmínit nesmíte?

  5. Autonomní vůz dle Renaultu? Elektromobil Zoe s křídlovými dveřmi

  6. První vůz, který přejel Saharu? Citroen představil repliku Scarabée d'Or

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud