Český motocyklový závodník Jakub Smrž se strojem Ducati vybojoval v neděli v prvním závodu Velké ceny Evropy MS superbiků v Donington Parku druhé místo. Ve druhé jízdě dokončil český jezdec na osmém místě, vítězství si připsali Ital Marco Melandri a Španěl Carlos Checa.
Jakub Smrž startoval pokaždé z první řady a vydařila se mu zejména první jízda. V ní se po celou dobu závodu se pohyboval na čele. O vedení přišel až dvě kola před konce, kdy se kolem něj prohnal Ital Melandri.
Druhou jízdu ovládl lídr šampionátu Carlos Checa ze Španělska, který letos vyhrál už třetí ze čtyř závodů. Checa vede mistrovství světa s náskokem 19 bodů před Melandrim, Jakub Smrž je průběžně pátý.
2. závod MS superbiků, Velká cena Evropy (Donington, Brit.):
První jízda: 1. Melandri (It./Yamaha) 34:33,189, 2. SMRŽ (ČR/Ducati) +2,455, 3. Checa (Šp./Ducati) +5,839, 4. Haslam (Brit./BMW) + 5,839, 5. Rea (Brit./Honda) + 9,039, 6. Haga (Jap./Aprilia) 9,039, 7. Biaggi (It./Aprilia) + 9,039, 8. Camier (Brit./Aprilia) + 9,039.
Druhá jízda: 1. Checa (Šp./Ducati) 34:21,539, 2. Melandri (It./Yamaha) + 3,397, 3. Camier (Brit./Aprilia) + 5,902, 4. Haslam (Brit./BMW) + 13,842, 5. Lascorz (Šp.) + 14,235, 6. Rea (Brit./Honda) + 19,413, 7. Fabrizio (It.) + 20,278, 8. SMRŽ (ČR/Ducati) + 21,160.
Průběžné pořadí MS (po 2 ze 13 podniků): 1. Checa 91, 2. Melandri 72, 3. Haslam 53, 4. Biaggi 49, 5. SMRŽ 42, 6. Rea 38, 7. Camier (Brit.) 37, 8. Fabrizio (It.) 27.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.