Španělský motocyklový závodník Alvaro Bautista se v katarském Dauhá úspěšně podrobil operaci zlomené levé nohy. V sobotu o tom informoval server Autosportu.
Bautistovy zdravotní problémy vyvolaly ostrou diskusi o tom, zda má být jezdec Suzuki převezen na zákrok do Španělska, nebo ho absolvuje v zemi, kde se zranil při pátečním tréninku na Velkou cenu Kataru ve třídě MotoGP. Nakonec se operace zhostila nemocnice v Dauhá, přičemž rehabilitaci absolvuje motocyklista v Madridu.
"Bautista strávil páteční noc v nemocnici v Dauhá, kde mu dnes ráno lékaři úspěšně vyspravili zlomenou kost," píše tým Suzuki ve svém prohlášení. "Jakmile to bude možné, převezeme Bautistu do Madridu, kde lékař Angel Villamor rozhodne o dalším postupu."
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.