Český motocyklista Karel Abraham obsadil v sobotní kvalifikaci Velké ceny Kataru 15. místo ve třídě MotoGP, kde letos zažívá premiéru. Nejrychlejší byl vítěz všech tří tréninků Casey Stoner z Austrálie, který si vyjel 27. pole position v kariéře.
Abraham ztratil na Stonera dvě a půl vteřiny a svým výkonem předčil šestnáctého Toniho Eliase ze Španělska. Spolu se Stonerem odstartují v neděli z první řady Španělé Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo. V dosavadních sedmi ročnících Velké ceny Kataru se z pole position podařilo vyhrát jen jednomu závodníkovi, a to Stonerovi v roce 2009.
Velká cena Kataru, úvodní podnik mistrovství světa silničních motocyklů, se jede v neděli večer.
Velká cena Kataru silničních motocyklů (DAUHÁ, Katar), kvalifikaceMotoGP: 1. Stoner (Aust./Honda) 1:54,137, 2. Pedrosa (Šp./Honda) +0,205, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) +0,810, 4. Simoncelli (It./Honda) +0,851, 5. Spies (USA/Yamaha) +0,958, ...15. ABRAHAM (ČR/Ducati) +2,528.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?
Máte-li rádi řízení a sportovní vozy, jistě dříve či později narazíte na otázku, jak skloubit tuto vášeň s tím, že čas od času potřebujete také prostornější auto. Toto BMW by mohlo být řešením, jedná se o velice schopný a rychlý stroj, který díky karoserii typu liftback hravě odveze i větší předměty či dvě děti. Jako vždy to však není tak jednoduché a je nutné dělat mírné kompromisy, jaké?