O budoucnosti Sébastiena Ogiera se vedou debaty, zůstane ve WRC nebo odejde? Spekulantům na druhou variantu teď nahrává fakt, že si Francouz na konci září vyzkouší závod DTM.
O víkendu 22. - 23. září si pětinásobný mistr WRC vyzkouší v Rakousku na okruhu Spielberg závod DTM. Jezdec M-Sport Fordu usedne v Rakousku do Mercedesu C-Klasse Coupé DTM. V rámci přípravy absolvoval v tomto týdnu v Itálii dvoudenní test.
"Je to neskutečná zkušenost. Vyzkouším si DTM, které je pro mě naprosto odlišné. Čeká mě ale test, který mi umožní jet naplno. Beru to jako možnost, která mi otevře horizont v motorsportu, navíc při tom získám zkušenosti," líčí Sébastien Ogier. Vzhledem ke svým malým zkušenostem však neočekává, že by v Rakousku hrál "první housle".
"Nemám moc zkušeností se závody na okruzích, a když už tak jsem jezdil s GT vozy. DTM auto je ale podstatně rychlejší. Je jasné, že nemůžete čekat, že budete nejrychlejší. Čeká mě ve Spielbergu těžký víkend, kde je mým cílem držet se stabilních pilotů co možná nejvíc."
Šéf továrního týmu Mercedes, Ulrich Fritz, k tomu říká: "Sébastien je opravdový závodní jezdec. Svůj talent už ukázal ziskem spousty vítězství na asfaltu i šotolině, je to pětinásobný mistr WRC. Nepřekvapuje mě tedy, že teď chce vyzkoušet vůz DTM. Čeká ho debut na skvělém okruhu ve Spielbergu. Je vidět že nechce jezdit jenom vzadu, ale chce se měřit s ostatními jezdci."
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.
Automobilka Tesla dosáhla významného milníku na evropském trhu. Nizozemský úřad pro schvalování vozidel (RDW) jako první v Evropě oficiálně povolil provoz pokročilého softwaru Tesla Full Self-Driving (FSD) Supervised. Tato technologie umožňuje vozu automaticky zatáčet, brzdit i zrychlovat, a to nejen na dálnicích, ale nově i v městském provozu.
Sezona kabrioletů je tu, a proto jsme vzali do recenze tohoto ledního „medvěda“, který vypadá jako ideální auto na pohodové výlety s celou rodinou – nabízí totiž 4 místa k sezení, přičemž zadní sedadla nejsou jen pro děti či jedince s amputovanými končetinami. Je dostatečně komfortní, aby si posádka užila pohodu na palubě?