Neuběhl ani měsíc a je tu další další dvanáctihodinová bitva šampionátu 24H Series. Po vítězství v Mugellu si bude chtít český tým Scuderia Praha vyšlápnout na své soupeře i na Red Bull Ringu.
A letmým pohledem do seznamu přihlášených zjistíme, že i tentokrát by měla pražská skvadra se svým Ferrari patřit k největším favoritům. Německý tým HTP Motorsport se v BGT heslem, které praví, že vítězná sestava se nerozděluje, neřídí. Češi naopak ve 24H Series sází na osvědčenou posádku Král-Písařík-Malucelli.
Mezi největší konkurenty česko-italského tria lze rozhodně zařadit dva vozy Porsche. Jeden vlastní polský tým Olimp Racing, jenž s přípravou na rakouskou dvanáctihodinovku nezahálel a testoval v Brně, druhý patří týmu Herberth Motorsport, který již v minulosti ukázal, že se s ním musí počítat za každých okolností.
Je tu pak samozřejmě i Grasser Racing Team s Rolfem a Markem Ineichenovými a rychlým Němcem Christianem Engelhartem. Další velmi rychlé Lamborghini by mělo nést barvy týmu Konrad Motorsport. Marco Mapelli byl velmi rychlý už v Mugellu, v Misanu během Blancpain GT dokázal dokonce zajel pole position a nedá se očekávat, že by měl tovární jezdec Lamborghini zvolnit.
A nebudou chybět ani rodinné týmy, jako Hofor Racing, či francouzský IDEC Sport Racing, jenž právě v Mugellu slavil druhé místo.
Oči českých fanoušků se pak opět zaměří ještě na jednu třídu, konkrétně na třídu SP3-GT4, kde budeme mít hned 4 české jezdce.
Tři z nich budou usedat za volant KTM X-BOW GT4 brněnského týmu RTR Projects. Sergej Pavlovec s Tomášem Minibergerem a Danielem Skalickým budou chtít rozhodně protrhnout smůlu z Mugella, nicméně v cestě jim bude stát, mimo jiné, i Tomáš Pekař, který opět vytvoří posádku s Franjem Kovaćem a Milenko Vukovićem.
Podobně jako v Mugellu, i v malebném štýrském podhůří Alp bude závod rozdělen na dvě části. Ta první odstartuje v pátek ve 14:15 a bude ukončena o tři a půl hodiny později. Zbylých 8,5 hodin bude odjeto v sobotu, kdy bude závod restartován v 9:15.
Seznam přihlášenýchČasový harmonogramLive Stream
Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?
Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.
BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.
Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.
Čínský výrobce Zeekr, vlastněný koncernem Geely, odhalil ceny a specifikace nového elektrického SUV Zeekr 7X pro Austrálii i Evropu. Prémiově laděný elektromobil, který vznikl pod taktovkou evropských vývojářů, míří přímo proti Tesle Model Y, Audi Q6 e-tron či BMW iX3. S dojezdem až 870 km, extrémně rychlým nabíjením a výbavou srovnatelnou s luxusní třídou může výrazně zamíchat kartami v segmentu.
Francouzská značka Alpine oficiálně představila svůj první elektrický crossover. Novinka s označením A390 navazuje na loňský koncept a zaujme nejen ostře řezaným designem, ale především technikou: pod kapotou má tři elektromotory, až 470 koní a baterii s kapacitou 89 kWh. Do prodeje půjde koncem roku.
Škoda Auto představila futuristickou vizi legendárního modelu Favorit. Kultovní hatchback z konce osmdesátých let se v nové studii mění na elektrický crossover, který spojuje retro prvky s aktuálními designovými trendy. Projekt vznikl z iniciativy designérů Ljudmila Slavova a Davida Stingla.
Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.
Ročně se v Česku prodá na 650 000 ojetých aut. Může se proto zdát, že koupit si ojeté auto není žádný problém. Velký výběr ovšem ještě není zárukou kvality. Nemalé množství prodávaných ojetin skrývá před kupujícím svou historii. K tomu, aby se nechali vlákat do pasti, napomáhá i řada častých chyb, které zájemci při výběru vozu dělají. Které to jsou a čemu se vyhnout?
Každý motorkář, ať už jezdí po městě, okreskách nebo v lehkém terénu, ví, jak snadno může dojít k nečekanému pádu. Někdy stačí kluzká vozovka, jinak postavený stojan nebo prosté zaváhání při manipulaci na místě. A právě v těchto situacích často dochází k poškození některé z nejcitlivějších částí – ovládacích páček.
Toyota udělala revoluční krok. Její nejprodávanější SUV RAV4 bude od modelového roku 2026 k mání výhradně jako hybrid nebo plug-in hybrid. Bez čistě benzínové varianty tak míří ke stovkám tisíc Američanů, kteří si změny ani nemusí všimnout – a přesto začnou jezdit čistěji.
Čínská technologická značka Xiaomi oficiálně představila svůj druhý elektromobil – sportovní SUV YU7. S dojezdem přes 830 kilometrů, výkonem až 681 koní a vzhledem evokujícím Ferrari Purosangue má YU7 ambici stát se vážnou konkurencí Tesly Model Y – alespoň na domácím trhu.