Návrat růžového koťátka, Falken s novým vozem a Zakspeed

Kornely Motorsport
Kornely Motorsport, foto: Kornely Motorsport
iMotorSport.cz 9. března 2017 10:22
Sdílej:

Již za čtyři dny vypuknou oficiální testy Blancpain GT Series na okruhu Paula Ricarda ve Francii. A s tím, jak se blíží sezona, přibývá týmů, které ohlašují vstup do BGT.

Menší rozruch způsobil vstup německého týmu Kornely Motorsport do Blancpain GT Series. Nejde však ani o tým, ani o posádku, ale o tom, co Mercedes AMG GT3 poveze na svém boku. 

Vůz s číslem 70 totiž bude ve Sprint Cupu propagovat známé koťátko Hello Kitty. Na svědomí to nemá nikdo jiný, než Japonec Yoshi Mori, který startoval s Hello Kitty již v roce 2015 s McLarenem týmu Attempto Racing. Moriho týmovým kolegou bude Kenneth Heyer.

Do Blancpain Endurance Cupu pak vstupuje tým Zakspeed, který opět spojil své síly s Mercedesem. V kokpitu dvou vozů AMG GT3 se budou střídat Kriton Lendoudis, Rui Aguas, Jose Manuel Balbiani a Immanuel Vinke. Další jezdci budou teprve oznámeni, počítá se však s tím, že oba vozy budou nasazeny ve třídě PRO/AM.

Zajímavé novinky hlásí i tým Falken Motorsports ve vytrvalostním seriálu VLN. Dlouhé roky byl tento tým spojován s Nissany, v posledních letech však spoléhá na techniku Porsche. O to překvapivější bylo oznámení, že v závodě 24h Nürburgring a vybraných podnicích VLN navíc nasadí BMW M6 GT3.

Je dost neobvyklé nasadit dva vozy různých značek, avšak Falken Motorsports věří, že to bude dobrou reklamu pro širokou paletu jejich pneumatik.

V obou případech se bude Falken spoléhat z poloviny na své jezdce a z poloviny na tovární piloty. Takže v BMW usedat Peter Dumbreck, který je v tomto týmu již desátým rokem, Alexandre Imperatori, Stef Dusseldorp a Marco Seefried.

Porsche si vezmou na starosti Martin Ragginger, Laurens Vanthoor, Jörg Bergmeister a Dirk Werner. O oba vozy se bude starat dlouhodobý partner týmu Schnabl Engineering.

Dvoudenní testy BGT začnou v pondělí 13. března.

Stalo se
Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.