Brno - 1. tréning nováčikov: Úvodnej príprave na brnenský okruh predchádzal tréning menej skúsených pilotov.
Pri piatkovom úvodnom tréningu tímov A1 Grand Prix zasadli do monopostov opäť, tak ako v Holandsku menej skúsení piloti aby tak otestovali svoje schopnosti a zároveň odovzdali prvé dáta jednotlivým tímom. Predsa len brnenský okruh v minuloročnom kalendári nefiguroval a preto každá skúsenosť je neoceniteľná.
Francúzsky tím dokázal v obidvoch tréningoch nováčikov obsadiť najvyššie miesto výsledkovej listiny, o ktoré sa postaral Loic Duval. Tím Nemecka a Veľkej Británie si druhé a tretie miesto v rámci tréningov vystriedali. Český tím nasadil do monopostu v tejto kategórii Jarka Janiša a za každým zaznamenal umiestnenie v prvej päťke.
Brno - výsledky 1. tréningu nováčikov
Brno - výsledky 2. tréningu nováčikov
Foto: Sutton Motorsport Images
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?