Ačkoliv Aston Martin ještě ani nepředstavil svůj první čistě elektrický model RapidE, už nyní se v automobilka připravuje na velký posun směrem k hybridním technologiím. V rozhovoru pro Financial Times se o tom rozmluvil Andy Palmer, CEO automobilky.
Podle slov Andyho Palmera by automobilka chtěla být 100% hybridní už do roku 2025. Vedení společnosti dokonce věří, že v roce 2030 by hybridy mohly tvořit až čtvrtinu prodejů, což jsou poměrně silná slova.
Pro automobilku by to znamenalo poměrně radikální změnu, ovšem příznivci klasických motorů by se bát neměli. Podle zprávy se totiž zdá, že Aston Martin si své legendární spalovací motory ještě po nějaký čas ponechá.
Co se elektromobilů a jejich technologií týče, podle Palmera by bylo nejlepší, kdyby si Aston všechny potřebné technologie vyvíjel sám a nemusel tak býz závislý na dodávkách od svých partnerů, mezi které patří například Daimler. Palmer totiž považuje tuto technologii za klíčovou, stejně jako motory V12, a podle něj by tato technologie měla zůstat pouze v Aston Martinu.
Kromě toho se ale zpráva dotkla i zajímavějšího tématu: nového supersportu s motorem uprostřed, který by měl dorazit v roce 2020. Dlouho se očekávalo, že tento vůz dostane pod kapotu alespoň motor V8, ovšem podle posledních zpráv se zdá, že by mohlo jít "pouze" o V6.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.
Následující měsíc nám bude dělat společnost prostorné SUV od francouzské značky DS Automobiles, která si potrpí na unikátní design, kvalitní interiéry a jedinečnost. S DS7 jsme již měli dvakrát tu čest, ovšem jednalo se vždy o vrcholná provedení s cenovkou kolem dvou milionů. DS na „sedmičku“ aktuálně nabízí zvýhodněnou verzi Edition France, kterou pořídíte za 950 tisíc, což je ve srovnání s konkurenty fantastická cena. Má to nějaký háček?
Automobilka Tesla oznámila svolávací akci téměř všech dosud vyrobených vozů Cybertruck – bezmála 50 tisíc kusů musí zpět kvůli závadě na karoserii. Ve stejném čase ale firma čelí i narůstajícímu napětí mimo výrobní linky. Po celých Spojených státech se množí útoky na prodejny i zákazníky Tesly, které jsou motivovány nelibostí vůči veřejnému vystupování Elona Muska.