Volkswagen nechce být v otázce elektromobilů vůbec pozadu, a proto slibuje 20 až 30 modelů elektrických vozů do roku 2025, a to není vůbec málo. Nad modelem I.D. Buzz byl dlouho otazník, ale nakonec Volkswagen učinil oficiální rozhodnutí – tenhle mikrobus půjde do výroby.
Máme velkou radost z toho, že budeme moci vidět tento retro fururistický mikrobus, který volně převzal základní vzhled legendárního prvního Transporteru. Volkswagen představil svou vizi čistě elektrických vozů na platformě MEB již dříve, ale zatímco o výrobě vozů I.D. hatchback a I.D. Crozz bylo jasno od samého začátku, výrobou I.D. Buzz si VW nebyl jistý, neboť se podle něj jedná o specifický automobil, který se zřejmě nikdy nebude prodávat ve velkých počtech.
Na rok 2022 si budou muset počkat zákazníci ve Spojených státech, Evropě i Číně, to by totiž měl I.D. Buzz teprve vstoupit do výroby. I.D. Buzz slibuje kompaktní rozměry a kabinu na podvozku plném baterií, které by měly poskytnout dojezd až 250 kilometrů. Mikrobus by měl také mít dostatek prostoru pro cestující i náklad a dostupné by měly být i autonomní schopnosti vozu.
Jako první z generace I.D. by se v roce 2020 měla představit produkční verze konceptu I.D., který byl poprvé představen minulý rok na autosalonu v Paříži. Následovat by měl crossover I.D. Crozz, představený letos v Šanghaji, a trojici vozů I.D. uzavře již potvrzený I.D. Buzz, který je elektrifikovanou reinkarnací VW Bus z 50. a 60. let.
Škoda Scala je na trhu už několik let a vždy byla mezi svými rivaly tak trochu opomíjenou volbou. Není vnímána tak prestižně, jako třeba Golf a ani není extravagantní jako třeba Peugeot 308, ale přesto bychom si v této kategorii vybrali právě Scalu, proč?
Šéf Škody Auto Klaus Zellmer dnes oznámil zásadní redukci pracovních míst, která postihne zhruba 15 % zaměstnanců automobilky v Česku. To by znamenalo ztrátu téměř 6000 pracovních míst, přičemž největší dopad se očekává na agenturní pracovníky, kteří tvoří asi desetinu celkového počtu. Redukce však zasáhne i kmenové zaměstnance. Uvedl to ekonom Lukáš Kovanda.
Prodej Tesly v Evropě dramaticky klesá – jen minulý měsíc se propadl o polovinu. Za útlumem zájmu nemusí stát jen konkurence, ale i kontroverzní výroky a politická angažovanost samotného Elona Muska, upozorňuje The Guardian.
V poslední kapitole naší recenze hybridního modelu DS 4 si vše hezky shrneme. Nebude chybět ani srovnání s Lexusem UX, který by se dal nazvat hlavním rivalem. V čem je lepší DS, jaké má slabší stránky a který crossover bychom si koupili?
Peugeot se vrací do boje! Tým Peugeot TotalEnergies vstupuje do své třetí sezóny FIA WEC a hned na úvod ho čeká výzva v podobě maratonu 1812 km Kataru.
BMW Group posouvá hranice elektromobility a na Tech Days v Landshutu odhaluje detaily nové generace elektrického pohonu. Inovativní 800voltová technologie slibuje rychlejší nabíjení a vyšší efektivitu, přičemž bude součástí všech modelů připravované řady Neue Klasse. První vozy s revolučním pohonem zamíří do výroby ještě letos v maďarském Debrecínu.
V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.
BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.
Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).
Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?
Porsche čelí oslabujícím prodejům a podnikání v Číně, což vedlo k zahájení programu úspor a investic. Firma zároveň oznámila snížení počtu pracovních míst v regionu Stuttgart jako součást své restrukturalizace. Informoval o tom web Auto motor und sport.
Terramar je zcela novým modelem samostatné automobilky Cupra, která za poslední roky výrazně získává na popularitě. Jedná se o SUV s lehce rozdvojenou osobností – snaží se být ekologicky šetrné a zároveň se tváří jako maniak, který v zatáčkách natrhne zadek kde komu. Odvaha mu obzvláště v této fialové metalíze nechybí, nicméně jak obstojí v naší recenzi ? Vyplatil se risk a nebo jde o propadák?