Jihokorejský Hyundai, často sám sebou prezentovaný jako „ta pravá česká automobilka“ již několik let dodává vozy nejrůznějším státním institucím i orgánům státní správy. Nyní se k tomuto výčtu přidalo i ministerstvo obrany.
To se díky výběrovému řízení dočkalo hned osmi černých sedanů i40, z nichž dva jsou vybaveny zážehovým dvoulitrem GDI o výkonu 165 koní v kombinaci s manuální převodovkou, dva mají vznětovou sedmnáctistovku CRDi ve spojení se šestistupňovým manuálem a hned čtyřem tepe v útrobách 141koňová verze 1.7 CRDi se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou.
Vedle samotného ministerstva dostane vozy k užívání také Hradní stráž a Vojenský a ústřední archiv Praha. Prezident Hyundai Motor Czech Byung Kwon Sir uvedl: „Jsem rád, že po sto padesáti vozech Hyundai ix35, které jsme dodali Policii ČR a čtyřiceti vozech i30 kombi pro Městskou policii Praha si naše kvalitní a bezpečné vozy vybralo i Ministerstvo obrany ČR. Je to náš další příspěvek složkám pomáhajícím občanům České republiky.“
Připomeňme, že Hyundai i40 se na českém trhu prodává jako sedan či kombi ve výbavách Experience a Premium, přičemž v aktuálním ceníku najdete už pouze vznětovou sedmnáctistovku CRDi o výkonu 115 nebo 141 koní. Zatímco slabší motor má jen šestistupňový manuál, silnější specifikace může být vybavena i sedmistupňovým dvouspojkovým automatem. Základní cena je 654 990 korun, za kombi se připlácí 30 000 korun.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?