Mezi výjimečné prvky výbavy osmé generace modelu Passat patří nový průhledový displej HUD (Head-Up Display), který promítá důležité provozní údaje a výstražná upozornění na výsuvnou plochu z velmi kvalitního skla přímo v zorném poli řidiče.
Tuto technickou inovaci mohou zákazníci objednávat na přání pro všechny modely Passat – Passat Limuzína, Passat Variant, Passat Alltrack a Passat GTE1 – za cenu 13 400 Kč.
Průhledový displej se vysouvá na povel tlačítka z klidové polohy za panelem přístrojů v primárním zorném poli řidiče. Na ploše o rozměrech 10 x 15 cm jsou zobrazovány rychlost jízdy, dopravní značky, pokyny asistenčních systémů a další funkce. Displej s rozlišením 480 x 240 pixelů nabízí mimořádně ostré zobrazení.
Na průhledovém displeji HUD (Head-Up Display) mohou být zobrazovány také navigační údaje nebo výstražná upozornění. Řidič sleduje stále vozovku, zatímco promítané informace zároveň vnímá svým zrakem ve zdánlivé vzdálenosti dva metry před vozidlem. Výhoda tohoto řešení spočívá v tom, že promítání výstražných upozornění přímo do zorného pole řidiče zkracuje reakční dobu. Kromě toho nemusí oči přeostřovat tak často z dálky na blízko.
Řidič si může sám nastavit v menu informačního a zábavního systému, jaké informace mají být zobrazovány (aktuální rychlost jízdy, omezení rychlosti, pokyny navigačního systému, atd.).
Průhledový displej je aktivován samostatným ovládacím prvkem vedle otočného spínače světlometů. Není-li displej zapotřebí, zasune se zpět do přístrojové desky, aby byl chráněn před prachem.
Passat GTE: Spotřeba paliva v l/100 km: 1,7 – 1,6 (kombinovaná); spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 12,8 – 12,2 (kombinovaná); emise CO2 v g/km: 39 – 37 (kombinované); třída hospodárnosti: A+
Passat GTE Variant: Spotřeba paliva v l/100 km: 1,7 – 1,6 (kombinovaná); spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 12,9 – 12,4 (kombinovaná); emise CO2 v g/km: 39 – 37 (kombinované); třída hospodárnosti: A+
Passat GTE bude uveden na český trh začátkem roku 2016.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.