Citroën C4 Picasso získal „Zlatý volant“ 2013

Citroën C4
Citroën C4, foto: Citroën ČR
ar5 15. listopadu 2013 07:50
Sdílej:

CITROËN C4 Picasso získal cenu „Das Goldene Lenkrad (Zlatý volant)“ v kategorii MPV. Tuto cenu udělují každoročně německé magazíny „Bild am Sonntag“ a „Auto Bild“ ve spolupráci s evropskými mutacemi časopisu „Auto Bild“. Cena je určena pro obě verze MPV CITROËN (pěti a sedmimístnou), které od svého uvedení na trh registrují již téměř 43 000.

CITROËN C4 Picasso získal cenu „Das Goldene Lenkrad (Zlatý volant)“ v kategorii MPV. Tuto cenu udělují každoročně německé magazíny „Bild am Sonntag“ a „Auto Bild“ ve spolupráci s evropskými mutacemi časopisu „Auto Bild“. Cena je určena pro obě verze MPV CITROËN (pěti a sedmimístnou), které od svého uvedení na trh registrují již téměř 43 000.

CITROËN C4 Picasso Technospace, který již v září získal ocenění „Autonis“ časopisu „Auto Motor und Sport“, získal nyní v Německu novou cenu. Generální ředitel značky CITROËN Frédéric Banzet totiž včera večer převzal v Berlíně Zlatý volant.

Více než 1 milion čtenářů z 25 evropských zemí vybíral ze 49 uchazečů své nejoblíbenější modely roku 2013 (6 kategorií: „Městské/Kompaktní vozy“, „Rodinné vozy“, „MPV“, „SUV“, „Limuzíny“, „Kupé/Kabriolety“). Odborníci z automobilového průmyslu pak vybrali vítěze v každé kategorie a zvolili tak na první místo v kategorii MPV nový model řady Picasso.

CITROËN C4 Picasso má důležité přednosti, díky nimž se prosadil na trhu MPV: výrazný a expresivní styl, interiér zpracovaný v duchu loftu, technologie ve službách pohody a stále účinnější motory včetně verze best in class s emisemi pouze 98 g CO2/km. Poprvé se zde objevuje nová platforma skupiny PSA Peugeot Citroën EMP2 (Efficient Modular Platform 2), díky níž se snížila hmotnost vozu o 140 kg. Jde také o první vůz opatřený motorem BlueHDi, který splňuje normu Euro 6 díky modulu SCR (Selective Catalytic Reduction), jediné technologii schopné výrazně snižovat emise NOx (-90 %) a současně snižovat emise CO2.

Vozy CITROËN C4 Picasso a Grand C4 Picasso již od svého uvedení na trh registrují téměř 43 000 objednávek.

Témata:
Stalo se
Testy aut
Toyota ProAce Verso

Test ojetiny: Toyota ProAce Verso VIP – univerzální praktik s bohatou výbavou

Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?

Novinky ze světa EV
Koncept vozu Tesla Model 3+

Tesla vytře evropským automobilkám zrak. Představí Model 3+ s dojezdem až 800 km

Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.

Testy aut
DS 7 PHEV 300 AWD Edition France

DS 7 PHEV 300 AWD Edition France – šmrncovní plug-in hybrid za zvýhodněnou cenu

Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?