J.D.Power: Najspokojnejší vodiči sú majitelia Mercedesov

Mercedes-Benz
Mercedes-Benz, foto: www.autoroad.cz / Braňo Porubčan
Braňo Porubčan 9. července 2010 10:20
Sdílej:

Najspokojnejší so svojimi autami sú vodiči mercedesov. Potvrdil to tohtoročný prieskum J. D. Power and Associates uskutočnený medzi nemeckými vlastníkmi automobilov. Prieskum sa konal od marca 2010 a zúčastnilo sa ho 16 330 respondentov.

Rozhodovalo sa medzi 25 značkami. Posudzovala sa pri ňom miera spokojnosti zákazníkov na základe ich vlastných skúseností prostredníctvom 67 hodnotiacich atribútov, ktoré boli rozdelené do štyroch kľúčových oblastí. Medzi hodnotiace kritériá patrili: výkon vozidla, dizajn, komfort a funkcie, kvalita a spoľahlivosť vozidiel, náklady na prevádzku a spotrebu paliva, poistenie a náklady na servis, či dostupnosť servisných a predajných miest.

Mercedesy získali v celkovom hodnotení najviac (838) bodov a získali prvé miesto pred BMW a nečakane takto vysoko umiestnenou Daciou (obe značky s 836 bodmi). K celkovému víťazstvu značky s hviezdou najviac prispeli umiestením vo svojich kategóriách medzi najlepšími (v zátvorkách sú ich bodové hodnotenia spokojnosti vodičov) vozidlá Mercedes Benz CLK (882), SLK (853), tried A (848) a C (835). Medzi najlepšími vo svojej kategórii bol tiež smart fortwo (794).

"Postup v rebríčku spokojnosti si vyžaduje hlboké pochopenie potrieb potenciálnych kupujúcich a spôsobilosť využiť tieto poznatky s cieľom minimalizovať nedostatky produktu a služieb. Napríklad, jedným z najdôležitejších kritérií, na ktoré prihliadajú zákazníci vozidiel značky Mercedes-Benz sú spoľahlivosť a kvalita. Prekonanie očakávaní a kritérií zákazníkov je dôležitý krok na udržanie ich vernosti aj v budúcnosti," Komentuje výsledky najnovšieho nemeckého prieskumu manažér J. D. Power and Associates Martin Volk.

Témata:
Stalo se
Ze světa
Matteo Doretto

Tragédie před startem Polské rally: Ital Matteo Doretto (†21) zemřel při testovací jízdě

Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.

Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.