ord vystavuje na autosalonu v Pekingu 2010 skutečně širokou škálu produktů a technologií. K vidění je zde mimo jiné nový, celosvětově prodávaný Ford Focus nebo budoucí maloobjemový motor z řady EcoBoost.
Expozice Fordu na autosalonu v Pekingu 2010 pokrývá asi o 25 procent větší plochu než stánek z roku 2008 a kromě výstavy zajímavých produktů a technologií zahrnuje také 17 interaktivních stanic pro návštěvníky. Jde o historicky největší stánek za celou dobu působení společnosti Ford v této části světa.
Ford Focus nové generace v globální předpremiéřeDynamický a stylový Focus nové generace se představí v Číně v rámci globálního turné po nejvýznamnějších světových autosalónech. Sportovně laděný pětidveřový hatchback, který byl minulý měsíc vystavován v Ženevě a předtím v lednu na celosvětové premiéře v Detroitu, bude jedním z až deseti samostatných modelů založených na nové globální platformě Ford pro segment C. Společnost očekává, že po uvedení na čínský trh v roce 2012 budou celosvětové prodeje této nové rodiny kompaktních modelů činit až dva miliony vozů ročně.(Vlevo) koncept vozu do velkoměsta - (vpravo) nová genrace modelu FocusKoncepční automobil Ford Start s motorem EcoBoost 1,0 lMalý, ekologicky šetrný, důmyslně řešený a zábavný – takový je koncept Ford Start. Díky svému tříválcovému zážehovému motoru EcoBoost 1,0 l nabízí Ford Start jedinečný pohled do nejbližší budoucnosti pohonných jednotek Ford.
Nový výkonný zážehový tříválec EcoBoost 1,0 l je navržen tak, aby umožnil uplatnit přednosti technologie EcoBoost i v menších automobilech s kompaktním motorovým prostorem. Tato pohonná jednotka se již brzy objeví v sériové výrobě a přinese velmi nízké emise CO2 (pod 100 g/km) spolu s výkonem a odezvou srovnatelnými s většími čtyřválci.
Nový Ford Edge debutuje v ČíněPekingský autosalon bude svědkem čínské výstavní premiéry populárního SUV jménem Ford Edge, které se těší značné oblibě na severoamerickém trhu. Ford Edge se pyšní ladným, harmonickým designem a v jeho komfortním pětimístném interiéru se ideálně snoubí moderní technologie s jedinečným stylem. Od svého vstupu na americký trh před čtyřmi roky nalezl Ford Edge již více než 330 000 zákazníků.
Ford Mondeo EcoBoostTechnologie EcoBoost se poprvé představí čínským zákazníkům v modelu Ford Mondeo. Ten bude v průběhu letošního roku uveden na tamní trh se čtyřválcem EcoBoost 2,0 l.
Ford EcoBoost je úsporná technologie, která díky kombinaci přímého vstřikování paliva a přeplňování turbodmychadlem slibuje snížení spotřeby paliva až o 20 procent a redukci emisí CO2 až o 15 procent. Řadový čtyřválec EcoBoost 2,0 l je první skutečně globální motor této řady. V Evropě ho Ford již nabízí v modelech S-Max, Galaxy a Mondeo.
Ford staví na svých úspěších v ČíněFord přijíždí na autosalon v Pekingu povzbuzen nejlepším prodejním rokem v historii svého čínského zastoupení a prodejním rekordem v celé tichomořské Asii a Africe.
Ford China zaznamenával rekordní prodeje po celý rok 2009 – zejména díky skvělým výsledkům Focusu a úspěšnému debutu nového Fordu Fiesta, nového globálního malého Fordu. Počet Focusů prodaných v Číně se minulý měsíc přehoupl přes hranici půl milionu, zatímco 79 000 Fiest prodaných v tichomořské Asii a Africe představuje nárůst o 273 procent! Jen v Číně získala Fiesta přes 50 různých ocenění.
V roce 2009 zůstal Ford Focus nejlépe prodávaným vozem v tichomořské Asii a Africe, když dosáhl historicky nejlepšího prodeje v tomto regionu. 164 719 prodaných vozů znamená oproti roku 2008 nárůst téměř o 20%. Mimoto si Focus připsal historicky nejvyšší prodeje v Číně, Indonésii a Vietnamu. Také Ford Mondeo dosáhl rekordních celoročních výsledků v tichomořské Asii a Africe, když si polepšil o 10 procent na 49 837 prodaných vozů.
Ford investuje do dalšího rozvoje svého úspěchu v tomto regionu a do plného využití potenciálu, který tato oblast nepochybně skýtá. „Regiony tichomořské Asie a Afriky budou mít v příštích sedmi až deseti letech největší podíl na růstu celosvětových aktivit Ford Motor Copany,“ řekl Joe Hinrichs, viceprezident Ford Motor Company a prezident pro region tichomořská Asie a Afrika. „Razantně a s velkým úspěchem restrukturalizujeme svoje aktivity, abychom tento nárůst mohli obsáhnout. Od roku 2006 Ford Motor Company proinvestovala v tomto regionu již více než tři miliardy amerických dolarů.“
Ford v regionu tichomořské Asie a Afriky zaměstnává 25 000 lidí a včetně projektů typu joint-venture provozuje celkem 17 továren či montážních závodů v osmi zemích.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?
Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.
Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).
Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?
Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.
BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.
Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.
Čínský výrobce Zeekr, vlastněný koncernem Geely, odhalil ceny a specifikace nového elektrického SUV Zeekr 7X pro Austrálii i Evropu. Prémiově laděný elektromobil, který vznikl pod taktovkou evropských vývojářů, míří přímo proti Tesle Model Y, Audi Q6 e-tron či BMW iX3. S dojezdem až 870 km, extrémně rychlým nabíjením a výbavou srovnatelnou s luxusní třídou může výrazně zamíchat kartami v segmentu.
Francouzská značka Alpine oficiálně představila svůj první elektrický crossover. Novinka s označením A390 navazuje na loňský koncept a zaujme nejen ostře řezaným designem, ale především technikou: pod kapotou má tři elektromotory, až 470 koní a baterii s kapacitou 89 kWh. Do prodeje půjde koncem roku.