V souvislosti s rušením podniků Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou a Sklárny Bohemia Poděbrady je naše automobilka dotazována na to, jestli je připravena na možný zvýšený zájem uchazečů o zaměstnání.
V TPCA probíhá permanentní nábor do dělnických pozic a náborové centrum již kontaktovali první zájemci z řad zaměstnanců skláren.
Náborový proces je standardní, neuvažujeme o využití jakýhokoliv vládních dotací na dopravu nebo rekvalifikaci. V případě úspěšného výběrového řízení absolvují všichni noví pracovníci několikatýdenní zaškolení pro vybranou pozici. Průměrná mzda po třech měsících v TPCA se pohybuje kolem 21 500 korun a navíc v TPCA je zaveden jedinečný systém benefitů.
Vadim Petrov Personální ředitel TPCA
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.