Značka Hyundai se během posledních let stala stabilní, uznávanou a hlavně masovou značkou. Značka pravidelně patří k deseti nejprodávanějším na českém trhu a její pozice se velice brzy ještě zvýší, jelikož již za pár měsíců ponesou vozy Hyundai také označení Made in Czech.
Již za pár dní se otevřou brány brněnského Autotecu. Hyundai zde nebude rozhodně chybět. Svojí expozici bude mít v prestižní hale V a na ploše více než 500m2 představí všechny své modely z kategorie N1. Mezi ně patří oblíbená SUV Tucson a Santa Fe, i30 a novinka i30cw (crossover wagon), nový H- 1 Van i Tour. Českou výstavní premiérou pak bude modernizovaný Matrix – vůz kategorie MPV. (foto v příloze)
Celá expozice značky Hyundai se na letošním Autotecu ponese ve fotbalovém duchu, jelikož Hyundai je partnerem světových a evropských šampionátů (Hyundai Motor Co.) již od roku 2000 a partnerem české fotbalové reprezentace (Hyundai Motor CZ) od března 2005. Letošní EURO totiž začíná právě v období Autotecu.
Pro ty, kteří se již nemohou dočkat, má letos Hyundai inovaci. Již nyní je možné sledovat výstavbu stánku a od 3. do 8. června pak mít možnost se prostřednictvím webové kamery na Autotec, stánek Hyundai, podívat. Online záběry však nemohou nahradit skutečné kontakty, cenné informace a nezapomenutelné zážitky. Zástupci Hyundai se již nyní těší a jsou připraveni uvítat návštěvníky Autotecu jak z řad profesionálů, tak veřejnosti. Zdroj: Tisková zpráva Hyundai Motor CZ
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.