Základní ceny všech modelů vozů Audi v České republice jsou nyní odvozovány od aktuálního kurzu české koruny k euru. S posílením koruny tak mohou být ceny vozů výhodnější. Ceny vozů Audi jsou tak srovnatelné s cenami z okolních zemí,
byť přímé srovnávání cen není možné, protože sériová výbava se v jednotlivých státech liší.
Nový systém tvorby cen vozů Audi pro české zákazníky vychází z aktuálního denního směnného kurzu české koruny vůči euru (devizy – prodej podle kurzovního lístku banky UniCredit Bank). Ceny uvedené v zákaznickém ceníku budou nejprve z korun přepočteny na eura podle kurzu 28,00 CZK / 1 EUR. Potom bude cena v eurech znovu přepočtena na skutečnou cenu v českých korunách podle aktuálního kurzu pro daný den.
Vzorová kalkulace: Audi A4 Avant 1,8 TFSI 88 kW: 834 000 Kč včetně DPH – cena uvedená v ceníku; cena stanovená při kurzu 28 Kč / 1 EUR. Denní kurz devizy – prodej podle kurzovního lístku banky UniCredit Bank k 30.4.2008: 25,664 834 000 : 28 x 25,664 = 764 421 Kč včetně DPH Ceny se tímto způsobem přepočítávají u všech základních modelů. V každém případě však platí, že výsledné ceny se budou s každým dnem měnit podle kurzu koruny. Audi je celosvětově uznávaným konstruktérem a výrobcem automobilů prestižní třídy. Prodeje Audi už dvanáct let nepřetržitě rostou, v roce 2007 automobilka Audi prodala 964 151 vozů, což představuje meziroční nárůst o 6,5 % oproti předcházejícímu roku.
Prodeje automobilů Audi na tuzemském trhu rostou už 13 let po sobě – vloni se pro vozy Audi v ČR rozhodlo 3340 zákazníků, což oproti 2804 vozům prodaným v roce 2006 představuje nárůst 19,1%. Audi je tak opět nejúspěšnější prémiovou značkou na českém trhu. Zdroj: Tisková zpráva Import VOLKSWAGEN Group s.r.o.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.