Na mezinárodním autosalónu v Ženevě Hyundai Motor Co. představí dva nové produktové modely, výjimečnou novou studii, stejně tak i program na zvýšení všeobecné kompatibility vozidel se životním prostředím.
Hyundai Sonata si během let získala mnoho spokojených majitelů po celém světě a stala se tak již standardním automobilem segmentu D. Šestá generace tohoto modelu, který pravidelně obsazuje nejvyšší příčky studií spokojenosti zákazníků v USA, bude co do stylu a jízdních vlastností daleko více evropštější.
Hyundai Matrix Další novinkou, která bude mít v Ženevě světovou premiéru, je modernizovaná verze kompaktního modelu Hyundai Matrix. Změny exteriéru doplní nová škála barev karosérie, zatímco interiér byl přizpůsoben linii současných modelů Hyundai.
i10 I když se evropská premiéra tohoto vozu konala v prosinci loňského roku v italské Bologni, je ženevská premiéra vozu i10 (nástupce vozu Hyundai Atos) o mnoho významnější. i10 jakožto druhé auto s předponou “i” převezme klíčovou roli v portfoliu Hyundai. i10 bude zodpovědné za zvýšení prodeje a podílu na trhu v Evropě – a bude současně novým vstupním bodem do i-světa Hyundai. i10 představuje dva další nové motory, automatickou převodovku, víceúčelové uspořádání interiéru, spolu s propracovanou výbavou a designem v konkurenční třídě A. Je vyvinuto v duchu elegantního moderního a dynamického zevnějšku, s níž ladí přiměřený a vyvážený vnitřek. Stejně jako i30, bylo také i10 navrženo a vyvinuto s plným zaměřením na Evropu.
Ekologie Hyundai se již delší čas snaží odpovědět na aktuální témata spojená s ochranou životního prostředí. Hyundai je společností, která se vůči životnímu prostředí snažila být vždy přátelská, přesto možnost přinést další inovace v této oblasti představuje pro Hyundai obrovskou výzvu. Její nový eko-balíček poukazuje na to, jak stávající technologie mohou přispět k signifikantímu snížení (až do 29%) emisí CO2 bez toho, aby se toto odrazilo na ceně, výkonu a nebo požitku z jízdy. Jde o koncept, který přináší reálnou a dosažitelnou výhodu ve snižovaní emisí CO2 a spotřeby paliva.
HED-5 Ekologie hrála při návrhu nové studie hlavní roli. Pod kódovým označením HED-5 Hyundai vytvořil 6-místné MPV, které posouvá pojem univerzálnosti na novou úroveň. Výběr revolučních materiálů a konstrukčních technologií vznikal v spolupráci s partnery jako Recaro, Bayer a LG.
Modelová řada Hyundai Hyundai na ženevském autosalónu bude vystavovat i kompletní modelovou řadu roku 2008, včetně automobilů i30, i30CW, Santa Fe, Tucson, Grandeur, Coupe, Getz a Matrix. Zdroj: Tisková zpráva HYUNDAI Motor CZ s.r.o.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?