Odborná porota německého týdeníku Bild am Sonntag rozhodla, že nový Tiguan získává „Zlatý volant 2007“ v kategorii vozů SUV. Tiguan tak dva dny před uvedením na německý trh získal jedno z prestižních ocenění, které si osobně převzal Dr. Martin Winterkorn, předseda představenstva Volkswagen AG.
Automobilka Volkswagen v současné době registruje již více než 30 000 objednávek tohoto vozu, přičemž zhruba třetinu tvoří vozy objednané v Německu.
Novinka wolfsburské automobilky, která se pohybuje na rozhraní mezi městským světem a nekonečnou krajinou či mezi prací a volným časem, přijede do českých autosalonů na přelomu letošního roku. Cena bude startovat na 772 600 Kč za verzi Trend & Fun s motorem 1.4 TSI (110 kW/150 k) a na 797 200 Kč s motorem 2.0 TDI DPF (103 kW/140 k).
V nabídce budou od počátku dvě karosářské verze lišící se zejména v řešení přední partie vozu. Verze „Trend & Fun” a „Sport & Style” jsou navrženy vepředu s maximálním nájezdovým úhlem 18 stupňů. Verze Tiguan „Track & Field” určená pro ještě náročnější offroadový provoz má přední nájezdový úhel dokonce 28 stupňů.
Zdroj: Tisková zpráva Import VOLKSWAGEN Group, s.r.o.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.