Volkswagen Up! - s cenami dolů!

Marek Litzman, 13. září 2007, 08:30 Google+

Volkswagen si připravil pro Frankfurt překvapení v podobě konceptu. Jak jsme vás již před autosalonem informovali, jde o malé vozítko s motorem vzadu.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
up!

up! | foto: Volkswagen

Sdílejte článek

Jsou vozy, které přetrvávají věčně. Staly se ikonami svého druhu, mistrovskými díly řemeslné zručnosti a technologie. Jsou to vozy, které uvádějí myšlenky do pohybu, zviditelňují pokrok a někdy jen zcela jednoduše činí každodenní život lepší, praktičtější a příjemnější. Mnohé z těchto vozů nesou logo VW. "Brouk, Nový Brouk", "T1, Bulli, Samba bus, California", "Golf, GTI". 

Dnes Volkswagen na Mezinárodním autosalónu (IAA) ve Frankfurtu předvádí jako světovou premiéru koncepční návrh, který v sobě znovu nese právě ten správný náboj, s nímž dokáže okouzlit více než jednu generaci. Je to malý, čistý a vysoce sofistikovaný Volkswagen, který bere ohled na životní prostředí. Jeho celá koncepce se vyznačuje jasnou, čistou, intuitivní funkčností. Vůz dostal jméno up! - pozitivní jméno, které je synonymem pro počátek, aktivitu, dynamiku a budoucnost. "Pro Volkswagen bude reakce návštěvníků IAA rozhodujícím testem", říká  Dr. Ulrich Hackenberg, člen představenstva odpovědný za technický vývoj, "aby se přesvědčili, má-li koncept tentýž potenciál, jímž se kdysi vyznačoval Brouk a nyní také Golf." 

Koncept up! je městský specialista, vůz pro čtyři osoby a všechny národnosti, na cesty do práce i na univerzitu, pro vyjížďky na pláž i pro výlety za hranice města. Malý vůz překvapující velikostí, protože nabízí víc prostoru než jakýkoliv podobný vůz obdobné délky (3,45 metru) a šířky (1,63 metru). Jeho motor - a lze si představit všechny rozumně přijatelné technologické varianty - je umístěn vzadu. A to mění vše: prostornost, výraz, design. Šéfdesigner koncernu Volkswagen Walter de´Silva to shrnuje takto: "Koncept up! není vůz, jehož vzhled by v krátké době zastaral. Vyzařuje důmyslnost a navíc byl vytvářen s láskyplnou péčí. A proto je up! jasnou a důraznou předzvěstí budoucího designu značky Volkswagen. Navíc tým designérů a konstruktérů předurčil koncepční návrh up! jako počátek celé nové modelové řady; další možné varianty jsou snadno představitelné." Koncept up! není řadově vyprodukovaným malým, kompaktně uspořádaným vozem, ale naopak tvoří sofistikovaný, inovativní celek. Jeho formy jsou čisté - žádný jiný vzhled by mu tak neslušel. Není na něm nic nadbytečného a jeho funkčnost - a také jeho design - hovoří samy za sebe. Zároveň - a to je pro Volkswagen typické - byla dotažení každé linie a každé plochy věnována nekompromisní péče tak, aby nakonec vznikl přátelský a mistrovský vůz.

Zdroj:  Volkswagen

 


 

Redakce: No a nám nezýbývá, než dodat jediné. Po ohromném úspěchu Loganu si další a další automobilky uvědomují nutnost nasazení "sociálního" vozu, tedy přibližovadla pro nejširší vrstvy. Tohle nesmí opomenout ani Volkswagen. České srdce možná potěší to, že dle kuloárních informací by měl koncept Up! dosáhnout své sériové podoby nejen u Volkswagenu, ale s určitou obměnou i u Seatu a Škody. Bude snad právě tohle budoucí Joyster? Nechme se překvapit.
Vytisknout

Diskuze: Volkswagen Up! - s cenami dolů!

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

EcoWheel Squer mini

TEST EcoWheel Squer mini – celoroční alternativa ke skútru, která zaparkuje všude

Subaru Crosstrek

TEST Subaru Crosstrek e-BOXER Executive – sen každého chalupáře či správce lesů?

Amarok

TEST Volkswagen Amarok Aventura – lepší i levnější, než první generace, bravo!

Subaru Forester

OFF ROAD TEST: Subaru Forester – jak zvládá náročný terén ?

Peugeot 508

TEST Peugeot 508 GT Plug-in Hybrid 225 – jeden z nejlepších liftbacků na trhu?

Cupra Formentor VZ

TEST: Cupra Formentor VZ 2.0 TSI 310k – sportovní SUV, které dá stovku pod 5 vteřin

Ilustrační foto

Zelená karta v mobilu. Vystačíte s ní v zahraničí?

citroën berlingo

Akční ceny u nového Citroënu Berlingo - je k mání s benzínem, dieselem i elektromotorem

volkswagen caddy

TEST Volkswagen Caddy 2.0 TDI Life – rodinný univerzál s kompromisy

Citroen C4 X

TEST: Citroen C4 X 1.5 BlueHDI 130 Shine – moderně vypadající retro za skvělou cenu

For Caravan

Na karavany a lodě? Již tento víkend v PVA EXPO PRAHA

Volkswagen Polo

TEST: Volkswagen Polo 1,0 TSI – stačí základní motor s 5 stupňovým manuálem?

peugeot 408

Test Peugeot 408 Hybrid 225 e-EAT8 GT: sázka na styl a hi-tech pohon

Ilustrační foto

Toyota znovu nejlepší ze všech. A nejde o výrobu, bezpečnost ani emise

Cupra Leon Sportstourer

TEST: Cupra Leon SP 2.0 TDI – vymírající druh se skvělou spotřebou

reklama

Doporučujeme

Kee

Koncepty Kia - Kee, eco cee'd, platforma FCEV

Čtěte dále

Nejčtenější články

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud