Dnes jsme byl ve firmě Top Karavany v Roudnici nad Labem, abych otestoval absolutní lahůdku v podobě obřího obytného amerického vozu Newmar Dutch Star. Dojmy z tohoto domu na kolech vám brzy přineseme. Avšak na prodejní ploše specialisty na obytné vozy jsem si nemohl nevšimnout něčeho možná ještě zajímavějšího. A tím byla expediční Liazka.
Ve firmě Top Karavany v Roudnici nad Labem mají na prodej velkolepě vyhlížející Offroad obytný speciál Liaz 4×4 s přeplňovaným motorem o výkonu 300 koní. Dnes se s vámi podělím pouze o holá fakta z inzerátu, na který můžete kliknout zde.
https://topkaravany.cz/pro-zakazniky/offroad-obytny-special-liaz-4x4-300ps-1-690-000-kc/?portfolioCats=9%2C10%2C8
Obytný speciál pro 5 osob postavený na podvozku Liaz 151.800 4×4, upravený pro delší pobyt mimo civilizaci, absolutně soběstačný, 4x solárním panely, trakční akumulátory, diesel agregát, velké nádrže na čerstvou a odpadní vodu, klimatizace kabiny, klimatizace nástavby, plynové topení+ohřev vody, plynový vařič, koupelna se sprchou a toaletou kompresorová chladnička, 2x alu nádrž na LPG+duocontrol, TV+Anténa, GSM zesilovač, velká zadní garáž, spoustu úložných prostorů, schránky na náhradní díly vč. nových dílů pro dlouhé expedice, úložné prostory pro záložní palivo, rezervní kola, naviják, uzávěrky.
Délka 7870, š 2500, v 3440. Provozní hmotnost 11355Kg, celková 16000Kg, doložnost 4645Kg. Tažné zařízení na 21000Kg.
Rok výroby: 1990
Najeto: 52 000 km
Cena: 1 690 000,- Kč
S majitelem firmy Top Karavany panem Kožíškem jsme domluveni, že si společně zkusíme najít volný den a uskutečníme jízdní test nabízeného expedičního speciálu. Již teď se nemohu dočkat, až usednu za volant takto jedinečného vozu.
Šéf Škody Auto Klaus Zellmer dnes oznámil zásadní redukci pracovních míst, která postihne zhruba 15 % zaměstnanců automobilky v Česku. To by znamenalo ztrátu téměř 6000 pracovních míst, přičemž největší dopad se očekává na agenturní pracovníky, kteří tvoří asi desetinu celkového počtu. Redukce však zasáhne i kmenové zaměstnance. Uvedl to ekonom Lukáš Kovanda.
Prodej Tesly v Evropě dramaticky klesá – jen minulý měsíc se propadl o polovinu. Za útlumem zájmu nemusí stát jen konkurence, ale i kontroverzní výroky a politická angažovanost samotného Elona Muska, upozorňuje The Guardian.
V poslední kapitole naší recenze hybridního modelu DS 4 si vše hezky shrneme. Nebude chybět ani srovnání s Lexusem UX, který by se dal nazvat hlavním rivalem. V čem je lepší DS, jaké má slabší stránky a který crossover bychom si koupili?
Peugeot se vrací do boje! Tým Peugeot TotalEnergies vstupuje do své třetí sezóny FIA WEC a hned na úvod ho čeká výzva v podobě maratonu 1812 km Kataru.
BMW Group posouvá hranice elektromobility a na Tech Days v Landshutu odhaluje detaily nové generace elektrického pohonu. Inovativní 800voltová technologie slibuje rychlejší nabíjení a vyšší efektivitu, přičemž bude součástí všech modelů připravované řady Neue Klasse. První vozy s revolučním pohonem zamíří do výroby ještě letos v maďarském Debrecínu.
V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.
BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.
Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).
Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?
Porsche čelí oslabujícím prodejům a podnikání v Číně, což vedlo k zahájení programu úspor a investic. Firma zároveň oznámila snížení počtu pracovních míst v regionu Stuttgart jako součást své restrukturalizace. Informoval o tom web Auto motor und sport.
Terramar je zcela novým modelem samostatné automobilky Cupra, která za poslední roky výrazně získává na popularitě. Jedná se o SUV s lehce rozdvojenou osobností – snaží se být ekologicky šetrné a zároveň se tváří jako maniak, který v zatáčkách natrhne zadek kde komu. Odvaha mu obzvláště v této fialové metalíze nechybí, nicméně jak obstojí v naší recenzi ? Vyplatil se risk a nebo jde o propadák?
VW představuje nový malý elektromobil ID.1, který nahrazuje model E-Up. S cenovkou kolem 20 000 eur (kolem 510.000 Kč - pozn. redakce) přináší revoluci v cenově dostupné elektromobilitě. Web Auto motor und sport zveřejnil první informace o jeho technologii, designu a plánovaném uvedení na trh.