Desatero správného ojetého vozu a jeho nákupu

Pavel Stavebník / AutoRoad.cz, 25. června 2021, 23:38 Google+

Čím dál víc lidí hledá ojeté vozy jako alternativu k autům novým. Základem je jasný původ, historie a transparentní přístup, být důsledný se vyplácí a nenechejte se odbýt.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Čím dál víc lidí hledá ojeté vozy jako alternativu k autům novým

Čím dál víc lidí hledá ojeté vozy jako alternativu k autům novým | foto: AC&C Public Relations

Sdílejte článek

Das WeltAuto je známý program prodeje kvalitních a prověřených ojetých vozů. A protože se dodací lhůty některých nových vozů následkem pandemie prodlužují, řada zákazníků se odklání do sfér kvalitních ojetých vozů. Více než dřív platí, že ojeté jako nové může být řešením. Jak ale vybrat co nejlépe?

„Nákup automobilu bývá zpravidla druhou největší investicí v životě – ať už jde o nový, či ojetý vůz. My nabízíme použité vozy nejvyššího standardu a výraz ‚ojeté jako nové‘ u nás dostává reálný rozměr. Přesto, že se situace na trhu ojetin od divokých 90. let značně změnila, stále může být, u některých prodejců nákup vozu z druhé ruky rizikovější než koupě nového auta. My se tato rizika snažíme co nejvíce eliminovat,“ říká Mirka Cimrová, vedoucí divize Das WeltAuto společnosti Porsche Česká republika a dodává: „Díky stálé nabídce zhruba 3000 aut všech značek, primárně však koncernu Volkswagen, dokážeme poskytnout alternativu těm, kteří touží po svém voze co nejdříve. I zde se ale vyplatí být při výběru nekompromisní a trvat na jasných standardech, tedy původu, historii a garanci.“ Připomeňme si pár důležitých bodů:

1. Skutečný stav kilometrů
Manipulace se stavem kilometrů bývá nejsnazším způsobem, jak na ojetém autě vydělat víc peněz. U Das WeltAuto je zákazník chráněn. Interními systémy koncernu Volkswagen dokážou prodejci prověřit stav tachometru. Autorizovaní prodejci navíc úzce spolupracují s českou autoritou v oboru – společností Cebia. Ke každému vozu z programu DWA zákazník obdrží Cebia report s garancí kilometrového stavu tachometru, staří vozu i potvrzení, že vůz není předmětem financování.

2. Prokazatelná historie
Kromě počtu ujetých kilometrů rozhoduje o stavu vozu také jeho skutečné stáří, počet majitelů a zejména pravidelná údržba. Často se vám může stát, že vůz deklarovaný jako rok 2020 je vlastně auto vyrobené na podzim 2018 a do provozu uvedené až v onom roce 2020, protože třeba 2 roky stálo někde v Rumunsku na showroomu. Jeho německý původ navíc mohl být jen na oko zmanipulován krátkodobým přihlášením v Německu na pár dní, aby ho pak prodejce mohl deklarovat jako „dražší německý vůz“. U Das WeltAuto toto nehrozí, protože při koupi máte od prodejce k dispozici kompletní historii.

img-responsive

Čím dál víc lidí hledá ojeté vozy jako alternativu k autům novým | foto: AC&C Public Relations

3. Záruka
Když už za auto dáte 350 tisíc korun (průměr v síti Das WeltAuto) očekáváte určitou záruku. Program Das WeltAuto poskytuje garanci 12 či 24 měsíců, která chrání zákazníka před náklady vzniklými případným selháním důležitých součástek a zařízením ojetého vozu. Až dvouletou garanci lze sjednat pro vozy stáří do 8 let a nájezdu 200 000 km, přičemž záruka existuje v několika stupních. U mladších vozů (5 let/150 000 km) financovaných společností Volkswagen Financial Services vzniká nárok na záruku nejvyšší úrovně Gold na jeden rok zdarma.

4. Garance technického stavu
Síť Das WeltAuto má proti ostatním autobazarům obrovskou výhodu – protože je vždy součástí autorizovaných prodejců značek Volkswagen, Audi, SEAT či ŠKODA, bývá u něj autorizovaný servis. A ten ví nejlíp, jak na tom ojetý vůz je. Kromě toho každé prodávané vozidlo v síti Das WeltAuto je po stránce technického stavu prověřeno právě v autorizovaném servisu. Technik stav zhodnotí a veškeré údaje zapíše do protokolu o technickém stavu vozu – dokument je pak klientovi při koupi plně k dispozici. Data v něm jsou vždy dle skutečnosti a plně transparentní.

5. Pečlivá předváděcí jízda
Je stále spousta lidí, kteří tuto zásadní část koupě ojetého vozu berou na lehkou váhu. Přitom zkušební jízda je velmi důležitým nástrojem, který zákazníkovi slouží jak k vyzkoušení skutečného stavu vozu, ve většině provozních situací, tak komfortu a všech funkcí vozu. Každý zákazník má na takovou jízdu právo, prodejce Das WeltAuto mu samozřejmě umožní řízení vozu. Kromě zmíněných funkcionalit u předváděcí jízdy záleží také na subjektivním pocitu z vozu, auto musí zákazníkovi takříkajíc sednout. Pokud tomu tak není, může vybírat dál. Předváděcí jízda je proto u prodejců DWA samozřejmostí a není v žádném případě závazná.

6. Výkup a protiúčet
Často se stává, že k prodejcům ojetých vozů míří lidé s cílem vyměnit svůj starý vůz za novější a nechtějí řešit starosti a odpovědnost s individuálním prodejem. Program Das WeltAuto samozřejmě nabízí řešení – u DWA lze vůz nejen koupit, ale zároveň stávající vůz prodat jak v komisním prodeji, tak jej u obchodníka nechat na protiúčet. Profesionální přístup Das WeltAuto nabízí optimální řešení a jednání na úrovni, v zájmu kréda individuálního přístupu ke každému klientovi zvlášť. Z bohatě využívaných protiúčtů a husté sítě DWA, fungujících v autorizované síti prodejců koncernu Volkswagen pak plynou pro zákazníky další výhody – vozy zde vykoupené na protiúčet často pochází z ČR, kde byly právě prodejní sítí koncernu Volkswagen prodána jako nová a mají tedy naprosto jasný původ a historii. Kruh se nám zde hezky uzavírá.

7. Financování a pojištění
Protože hotovostní financování tak drahé věci, jakým moderní ojetý vůz je, může být pro někoho problém, nabízí se pomoc ve formě finančních produktů, jako je prodej na splátky formou úvěrů. Ty bývají nejčastější u soukromých klientů, přičemž úzká spolupráce Das WeltAuto a originálního financování od společnosti Volkswagen Financial Services umí připravit výhodné nabídky s nízkým úročením, variabilními splátkami a samozřejmě také pojištěním.

8. Výměna vozu
Sice se to nestává příliš často, ale může – vůz dovezete domů, druhý den probudíte a zjistíte, že vám z nějakého důvodu nevyhovuje. Správný prodejce myslí i na tyto alternativy a dokáže vám pomoci. U Das WeltAuto existuje řešení v podobě výměny vozu. Tuto možnost lze využít do 3 dnů od koupě, při maximálním nájezdu 500 km. Po individuální dohodě s prodejcem, který má právo účtovat si případné administrativní poplatky, pak lze váš vůz vyměnit za jiný, ve stejné anebo vyšší cenové relaci.

9. Sednout a jet
Nikdo nechce s koupeným vozem odjet hned do prvního servisu a tam řešit další věci. Proto se u Das WeltAuto klade maximální důraz na to, abyste se při koupi a následném užívání ojetého vozu cítili jako ve voze novém. Odpovídá tomu jak prodejní kultura, tak technická příprava vozu před prodejem, která se úzce blíží předprodejnímu servisu nových vozů. Vozy z programu Das WeltAuto bývají zpravidla po periodickém servisu a nečeká je v dohledné době návštěva STK. Pokud ano, tak toto všechno lze s prodejcem, po vzájemné dohodě, snadno vyřešit.

10. Ojeté (skoro) jako nové
Spousta lidí vybírá ojetý vůz, ale postrádá ten pocit, jako by si kupoval nový. V zázemí stavební buňky na štěrkové ploše bazaru se mu to těžko poštěstí. V profesionálním zázemí autorizovaných prodejců Das WeltAuto, kteří jsou velice často „pod jednou střechou“ spolu s prodejci nových vozů však prodejní standard bývá  na úrovni, jakou nabízí právě prodej nových aut. Velká investice v podobě nákupu vozu si prostě zaslouží odpovídající prodejní aranžmá, které je u autorizovaných prodejců Das WeltAuto standardem.

Vytisknout

Diskuze: Desatero správného ojetého vozu a jeho nákupu

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Toyota přepracovala Mirai, nová generace má mít dojezd 650 km, atraktivní vzhled a produkuje jen čistou vodu

Na vodíkovou Toyotu Mirai stříleli z pistole

Mercedes-Benz G-Boss

Mercedes-Benz třídy G od G&B Design vypadá jako rozzlobený school bus

Ilustrační foto

Nemáte kabriolet? I tak můžete dýchat čerstvý vzduch

Nákup aut se přesouvá do online prostředí

Nákup aut se přesouvá do online prostředí

Ilustrační foto

Škoda v Česku zastaví výrobu. Promluvily odbory

mercedes-benz citan

Nový Mercedes-Benz Citan jako obytný vůz

Hyundai Kona Electric

Test Hyundai Kona electric. Má stále co nabídnout?

Ford Fiesta ST

Test: Ford Fiesta ST – hothatch ze staré školy, který nestojí majlant a bude vás neskutečně bavit!

22 let od premiéry má Škoda Fabia dynamičtější a emotivnější vzhled než kdy předtím

ŠKODA FABIA dnes oficiálně vstupuje na český trh

BMW i Vision Circular

U BMW došli kvalitní designéři? Koncept i Vision Circular vypadá přinejmenším zvláštně

Uniklé fotografie nového kompaktního SUV Volvo XC40

Volvo Cars se údajně chystá na burzu. Jedna věc je ale velkou neznámou

Škoda představila modernizovaný Kodiaq

Škodě klesl v srpnu prodej o téměř 35% proti loňskému roku

Volkswagen oficiálně představil svoje nové plně elektrické SUV ID.4

Volkswagen učinil další krok k vývoji a výrobě vlastních baterií

agresivita na silnicích

Ježkovy oči lidi, nebuďte jako pan Mindrák! Aneb skutečný smutný příběh z našich silnic

Škoda Favorit

Závodní Škoda Favorit s třináctistovkou porážela dvoulitrové soupeře

reklama

Doporučujeme

Tři skici faceliftované Škody Kodiaq

Škoda představila novou firemní strategii

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Škodě klesl v srpnu prodej o téměř 35% proti loňskému roku

  2. U BMW došli kvalitní designéři? Koncept i Vision Circular vypadá přinejmenším zvláštně

  3. ŠKODA FABIA dnes oficiálně vstupuje na český trh

  4. Na vodíkovou Toyotu Mirai stříleli z pistole

  5. Mercedes-Benz třídy G od G&B Design vypadá jako rozzlobený school bus

  6. Nemáte kabriolet? I tak můžete dýchat čerstvý vzduch

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud