Pešek: Zadřel se mi motor...

ar1, 23. srpna 2004, 00:10 Google+

Zadřený motor neumožnil Lukáši Peškovi dokončit výborně rozjetý závod.

Celý víkend Lukáš Pešek v Brně před domácím publikem předváděl vynikající výkony, když se v obou trénincích a kvalifikacích vždy umístil v první desítce jezdců. Do dnešního závodu se nakonec kvalifikoval jako 9. a startoval z prvního místa ve třetí řadě. I v dnešním ranním warmupu se Lukáš umístil na 6. místě, když zajel čas 2:11,143 a zaostal za prvním A. Doviziosem o 1,4s.

Start do závodu pak Lukášovi vyšel a na konci prvního kola projížděl cílem jako 9. Během prvních pár kol se v čele závodu utvořila malá skupinka 4 jezdců na druhém až pátém místě, v níž byl i Lukáš Pešek. V pátém kole se Lukáš propracoval na 4. pozici a začal útočit na před ním jedoucího S. Jenknera. V desátém kole jej však potkala neuvěřitelná smůla a při nájezdu do série dvou pravých zatáček vedoucích na stadion se zadřel motor jeho motocyklu a Lukáš spadl. Lukáš i přesto v Brně před domácím publikem předvedl, že je jezdec, který nepochybně patří do světové špičky a že je schopen bojovat i o nejvyšší posty. V závodě neustále zrychloval a jezdil časy, který byly srovnatelné s časy nejlepších jezdců. Jeho čas 2:09,248, který zajel v 9. kole, byl i 6. nejlepším časem dosaženým v dnešním závodě. S tímto časem se Lukáš v dnešním závodě stal i nejrychlejším jezdcem na motocyklu Honda!

„Nemám co říct. Chtěl jsem zajet dobrý výsledek, start se mi celkem povedl, jel jsem v první skupině, jak jsem chtěl a pak se mi zadřel motor. Do půlky závodu šlo všechno dobře, ale motorka začala ztrácet výkon a pak byl konec. Je to fakt smůla, dělal jsem všechno pro to, abych zajel co nejlíp a myslím, že jsem na to měl. Ale nevyšlo to...“ řekl zklamaný Lukáš po závodě.

„Je to neuvěřitelná smůla. Jsem z toho velmi smutný. Nechápu, proč se nám to muselo stát zrovna teď při závodě v Brně, který měl navíc Lukáš velice dobře rozjetý. Musíme se podrobně podívat na příčiny, proč se nám to stalo. V každém případě ale Lukáš jel výborně a o to víc mně to mrzí.“ Řekl Aki Ajo po skončení závodu.

Po dnešním závodě má Lukáš na svém kontě celkem 8 bodů a v celkovém hodnocení mistrovství světa se drží na 21. pozici. V hodnocení nováčků je druhý za M. Pasinim, který má po dnešním závodě na svém kontě 33. bodů.