Lefebvre pojede v Citroënu DS3 WRC i v Katalánsku

iM2, 4. října 2015, 17:17 Aktualizováno 4.10.2015, 18:35 Google+

Citroën Racing potvrdil ihned po ukončení Tour de Corse, že Stéphane Lefebvre pojede v továrním týmu i v Katalánsku. Francouz na domácí soutěži zůstal těsně za branami TOP10.

Lefebvre, Stéphane - Prévot, Stéphane

Lefebvre, Stéphane - Prévot, Stéphane | foto: Citroën Racing

Stéphane Lefebvre získával tento víkend další zkušenosti za volantem vozu Citroën DS3 WRC na tratích Tour de Corse. Výsledkem bylo 11. místo se ztrátou 13 s na Otta Tänak s Fordem Fiesta RS WRC týmu M-Sport. Na asfaltu debutoval s vozem WRC v srpnu na Rallye Deutschland, de dojel na 10. místě.

Poté zaskakoval za Madse Ostberga v Austrálii, kde v první etapě poškodil zavěšení a musel do Rally 2. Tento víkend pokračovalo učení na "Rally 10 000 zatáček". "Hodně jsme se toho za volantem DS3 WRC na Korsice naučili. Podmínky se během prvních dvou dní neustále měnily.

Neriskoval jsem, abych získal co nejvíce zkušeností. Na suchu jsme pak byli schopni naznačit naši rychlost. Vzhledem k našim omezeným zkušenostem pro nás bylo lepší, když byly podmínky lepší. Bohůžel jsme v Power Stage udělali jednu chybu (hodiny), která nás stála umístění v TOP10."

Lefebvre dostává od Citroënu velkou důvěru | foto: Citroën Racing

Citroën Racing, který po domácí soutěži převzal v hodnocení konstruktérů druhé místo od Hyundai Motorsport, stojí o další růst mladého Francouze. Tým mu zajistil další start s vozem WRC - Katalanskou rally. Ta se jede mezi 22. a 25. říjnem. Specifikem je smíšený povrch soutěže (šotolina a asfalt).