Rozmary Hollywoodských celebrit? Mustang Saleen pro Toma Cruise urazil za noc 4500 kilometrů

-mao / AutoRoad.cz, 21. listopadu 2017, 18:45 Aktualizováno 22.11.2017, 07:34 Google+

Hollywood je jedním z mála míst na zemi, kde zázraky skutečně existují. Tím ovšem nemyslíme jen zázraky na filmovém plátně, ale i zázraky konané lidmi. Když totiž Tom Cruise potřebuje na premiéru nového filmu Ford Mustang Saleen S281, tak mu ho prostě musíte doručit. A nikoho nezajímá, jak málo času na to máte.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Ford Mustang Saleen S281 pro Toma Cruise putoval během noci ze západního na východní pobřeží USA

Ford Mustang Saleen S281 pro Toma Cruise putoval během noci ze západního na východní pobřeží USA | foto: youtube.com

Sdílejte článek

O tom se na vlastní kůži přesvědčil jistý John Ficarra, který před lety vlastnil společnost, jejíž náplní bylo zajišťovat filmovým studiím zajímavé vozy na natáčení nebo i různé propagační akce. V roce 2006 však obdržel požadavek na zajištění vozu pro propagaci filmu Mission: Impossible III.

Toim Cruise se měl během jednoho večera účastnit oficiální premiéry hned na třech místech v New Yorku a k cestám mezi nimi chtěl použít pokaždé jiný zajímavý dopravní prostředek. S tím neměl Hohn žádný problém a nabídku přijal. Místo produkce však komunikoval s někým ze scientologické církve, podle kterého chtěl Tom Cruise na premiéru Bugatti Veyron. V roce 2006 bylo těchto vozů na území jen pár, ovšem i tak se podařilo Veyron zajistit. Dva dny před akcí však přišel telefonát - Tom si Veyron rozmyslel a chce místo něj Ford Mustang Saleen S281.

Nastala tedy situace, kdy musel být upravený Mustang přepraven z Los Angeles do New Yorku během noci. Po silnici je to vzdálenost cca 4 500 km, vzdušnou čarou cca 3936 km. S takovým transportem neměl John žádné zkušenosti, přesto se do toho pustil. 

Obvolával tedy různé přepravní společnosti, všude se oháněl jménem Toma Cruise, ovšem až u UPS uspěl. Během chvíle ho přepojili na vysoce postaveného manažera, který nejdříve situaci probral se svým nadřízeným a během deseti minut zavolal Johnovi zpět kdy a kde má být v letišti LAX připravené auto a že během noci bude letecky přepraveno do New Yorku.

Johnova společnost tedy přepravila auto na letiště LAX, připravila ho k doletu, auto bylo naloženo a letadlo odstartovalo. John prý celou noc nespal, neboť vše bylo připraveno a jediným chybějícím dílkem byl Mustang. Mimochodem, kdyby vás zajímala cena letecké přepravy auta z z Los Angeles do New Yorku, vyšlo by vás to na 13000 dolarů, tedy cca 238 tisíc korun.

John Ficarra popisuje přepravu Saleenu S281 pro Toma Cruise napříč USA za rekordně krátkou dobu (8:03) | zdroj: youtube.com

V šest hodin ráno bylo letadlo na letišti v New Yorku, kde už na něj John Ficarra čekal. Podle jeho slov sledovali vykládku auta snad všichni zaměstnanci UPS z okolí. Auto bylo umístěno na speciální paletě a navíc překryto speciální folií, která měla zabránit poškození. I tak se ovšem na autě objevila malá promáčklina. Od UPS přišla řada omluv, ovšem John měl v New Yorku známého který dal vůz rychle dohromady a mohlo se vyrazit na premiéru.

Kolem té se ostatně strhla neuvěřitelná show, Tom Cruise přiletěl vrtulníkem na West Side, odkud zamířil na motorce na první premiéru. Odtud vyrazil v Mustangu (samozřejmě s pořádným gumováním) k řece Hudson, kde už na něj čekal rychlý člun, který ho odvezl do Harlemu - odkud putoval Maybachem na druhou premiéru. Na třetí a poslední premiéru ho pak odvezl hasičský automobil se záchranáři, kteří byli jako první na místech útoků z 11. září

Google+ Vytisknout

Diskuze: Rozmary Hollywoodských celebrit? Mustang Saleen pro Toma Cruise urazil za noc 4500 kilometrů

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Volkswagen Arteon

Volkswagen pracuje na ostrém Arteonu R. Má být dokonce rychlejší než Porsche

Top Secret Toyota Supra s výkonem 943 koní

Nejznámější Supra 90. let? Monstrum s motorem V12 lámalo rekordy ilegálních závodů

Co vše museli mít auta v roce 1974?

Povinné kryty a zákaz pneumatik? Tyhle šílenosti musela mít auta v roce 1974

Ilustrační foto

Vánoční dárek na poslední chvíli? Mrkněte na tato levná auta

Děsivý tahač s návěsem Amazon Prime

Tohle monstrum rozhodně potkat nechcete. Post-apokalyptický tahač děsí chodce i řidiče

Staré popelářské náklaďáky v úpravě

Jak zužitkovat staré popelářské auto? Podobnou věc u nás nepotkáte

reklama
reklama

Doporučujeme

Tesla Powerbank

Tesla do každého domu? Svou část Modelu S teď může získat každý

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Vyrobili z totálky leštěnku? Tohle museli Rusové odkoukat od Čechů

  2. Jak se zachovat při smyku? Základní pravidlo je vždy stejné

  3. Unikátní test české ikony? Američtí novináři vytáhli Tatru do centra LA. Tady je výsledek

  4. Víte, jak správně zahřát motor? Některé praktiky mu vyloženě škodí

  5. Největší dopravní zácpa na světě? D1 se s tímhle nedá srovnat

  6. Mýtus o poctivých Němcích? Ojetiny ukázaly pravdu

reklama