Vadí vám příliš dlouhé zácpy? Zlatá D1

-mao / AutoRoad.cz, 3. listopadu 2017, 16:29 Aktualizováno 3.11.2017, 19:33 Google+

Také se řadíte k lidem, kteří každé ráno a každé odpoledne tráví desítky dlouhých minut v dopravních zácpách? Jistě, je to nepříjemné, ovšem buďme rádi, že se naše zdržení počítá jen na minuty. Pokud se totiž podíváme na žebříček měst s nejhorší dopravní situací na světě, jsme na tom relativně dobře i s tou naší slavnou D1.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Nekonečné kolony v Los Angeles

Nekonečné kolony v Los Angeles | foto: pixabay.com

Sdílejte článek

Nebudeme vás zatěžovat sálodlouhým seznamem míst, kde si automobil rozhodně nepůjčovat, ale podíváme se jen na prvních pět měst, kde trpělivost řidičů dosahuje až nezdravých hodnot.  Průzkum, který zpracoval web AutoGuide vychází z dat, které posbírala agentura  Inrix Global Scorecard během roku 2016.

Výzkum pracoval s daty získanými od řidičů v 1064 městech z 38 různých zemí napříč světem. Výsledná tabulka pak byla sestavena z průměrného času, který řidiči stráví za volantem postáváním v kolonách.

Páté místo obsadila Brazílie a Sao Paulo. Zdejší řidiči stráví za volantem v kolonách ročně okolo 77.2 hodiny. Důvodem tohoto nemalého zdržení je živý turistický ruch, který je v Sao Paolu nejživějším z celé země. Řidiči si však nemohou nač stěžovat, neboť právě díky turistům se nejspíš nebudou mít tak špatně.

Na čtvrtém místě se překvapivě umístilo hlavní město Kolumbie, Bogota. Důvod umístění v první pětici je ale poměrně zajímavý: špatná infrastruktura veřejné dopravy. Pokud se tedy místní obyvatelé chtějí dostat z bodu A do bodu B, spoléhají na vlastní automobily. To ale ve výsledku znamená, že obyvatelé tohoto města stráví ročně postáváním v kolonách zhruba 79.8 hodiny.

img-responsive

New York bojuje s dopravou dlouhodobě | foto: pixabay.com

O třetí příčku se dělí hned dvě města z USA. Zatím co západní pobřeží reprezentuje slunné San Francisco, za východní pobřeží je to New York. V obou městech totiž řidiči ročně stráví v dopravních kolonách zhruba 89.4 hodiny.

Druhou příčku obsadila možná trochu překvapivě Moskva. Při pohledu na hustotu osídlení se však nemůžeme ničemu divit. Kromě vysokého počtu obyvatel však ke špatné situaci přispívá i skutečnost, že Moskva je zároveň nejbohatší oblastí celého Ruska. Pokud se tedy díváte na videa, kde si lidé v Moskvě zkracují cestu do práce jízdou po chodníku, teď už možná chápete proč tomu tak je. A abychom nezapomněli, řidič v Moskvě stráví popojížděním v kolonách zhruba 91.4 hodiny ročně.

Rekordmanem pak není nikdo jiný, než město andělů - Los Angeles. Pokud se rozhodnete jednoho krásného dne přestěhovat a žít v tomto sluncem zalitém městě, připravte se na to, že za rok strávíte popojížděním v kolonách v průměru 104.1 hodiny. Tedy více než 4 celý dny. Člověk se pak nemůže divit faktu, že v právě zde se tak masivně rozjíždí start-upy zaměřené na sdílení aut, spolujízdu nebo sdílení kol.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Vadí vám příliš dlouhé zácpy? Zlatá D1

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Dingo 2 CZ

Obrněné vozidlo Dingo 2 CZ chrání životy českých vojáků

GAZ 69 HEMI

Nezničitelné ruské off-roady? Nový GAZ nastartuje i v třeskutých mrazech

Létající auto

Létajícím autům dáváme rok, maximálně dva

plug-in hybridní pohon, Škoda Auto

Plug-in-hybridní Škodovka? Víme, který model bude první

Tesla Semi

Tahač Tesla Semi byl představen. Akcelerace sporťáku, dojezd 800 km a přežije i jaderný výbuch

reklama
reklama

Doporučujeme

Earthroamer XV-HD, obytný automobil pro dobrodruhy se slabostí pro komfort

Earthroamer XV-HD: Prémiové cestování pro zhýčkané dobrodruhy

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Proč je Autopilot Tesly roky napřed? Stačilo jedno odvážné rozhodnutí

  2. Nejrychlejší automobil v Dubaji? Ještě není hotový, přesto budí neskutečnou pozornost

  3. První Tesla kombi už dostává jasné tvary. Co vedlo autora k jejímu stvoření?

  4. Co nám Škoda tají? Po Nürburgringu se prohání tajemný Kodiaq

  5. Největší svůdník mezi automobily? Po tomhle SUV prý ženy šílí

  6. Už jste slyšeli o Devel Sixteen? Monstrum o výkonu 5.000 koní bude mít premiéru v Dubaji

reklama

Zprávy odjinud