PriuSRT8: Politicky nekorektní závoďák s výkonem 800 koní se vysmívá ekologům

-mao / AutoRoad.cz, 2. listopadu 2017, 16:45 Google+

Už je to pár měsíců, co jsme poprvé psali o stavbě anti-ekologického monstra, jehož základem se stala kdysi hybridní Toyota Prius. Na tu ale hoši z American Racing Headrs naroubovali obří 6.2 litrový osmiválec s kompresorem, který generuje výkon 1000 koní. Tehdy se jednalo jen o rozpracovaný projekt, kterému chyběla řada komponentů. Nyní je však hotovo a tento politicky nekorektní sporťák si může široká veřejnost prohlížet na akci SEMA v Las Vegas.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Toyota PriuSRT8 je pořádně

Toyota PriuSRT8 je pořádně "politicky/ekologicky nekorektní" stroj | foto: facebook

Sdílejte článek

Když jsme o tomto znovu-zrozeném Priusu psali poprvé, už měl sice motor pod kapotou, ovšem stále na něm bylo mnoho práce. Dnes už je ale vše hotové a tak můžeme jen zrekapitulovat co se vlastně stalo. Karoserie vozu zůstala víceméně stejná, nicméně pod ní je všechno jinak. Vůz dostal na zakázku vyrobený žebřinový rám s víceprvkovým zadním zavěšením a zadní náprava byla rozšířena o necelých 23 cm.

Výkon na zadní kola, skrze zakázkově vyrobenou 6 st. manuální převodovku, posílá 6.2 litrový motor Hellcat s přeplňováním kompresorem, jehož současný výkon přesahuje hranici 800 koní, ovšem cílem je naladit ho na 1000 koní. O zastavení se starají brzdy značky Wilwood.

Změny se nevyhnuly ani interiéru, který byl v maximální možné míře odstrojen a odlehčen. Palubní deska tak přišla o většinu vybavení, zůstaly pouze budíky a 3 výdechy ventilace. Sedadla nevypadají jako typické skořepiny, jsou čalouněna kůží a doplněna o vícebodové pásy. Zadní sedadla pak musela uvolnit místo bezpečnostnímu rámu. Pokud si ale myslíte, že účel zde světí prostředky a vůz je připraven jen na závody, máme pro vás překvapení. Autor s tímhle Priusem hodlá jezdit po silnicích.

Když se totiž podíváme na vůz zvenčí, uvidíme platné registrační značky.. Mnohem víc však člověka zaujme zelený lak a desítky různých nápisů. Barva laku byla zvolena jako pocta armádě, kterou majitel společnosti obdivuje, nálepky a nápisy na autě si pak dělají srandu z chorobných ekologů, kteří si takto zdobí své normální Priusy a Tesly.

Politicky nekorektní Toyota Prius dostala osmiválec a jedinečný design (09:14) | zdroj: youtube.com

Nechybí tam nápisy jako "Weapon of Mass Consumption" (zbraň masové spotřeby), "Fixed in the USA" (opraveno v USA), "Burns Gas and Rubber" (pálí benzín a pneumatiky), "This Car is Green" (Tohle auto je zelené), atd.. Politickou nekorektnost tohoto vozidla pak ještě násobí jeho znak (rozhodně je to raketa), nebo hlava řidiče - muže, který přece řídí vše.

Pokud se ještě vrátíme k samotnému vozu, jeho výroby trvala překvapivě necelých 9 měsíců a podílelo se na ní hned několik amerických společností. Cenu projektu majitel neprozradil, ovšem jak sám prohlásil, tohle auto není na prodej. Jedná se spíše o formu marketingu pro jeho společnost American Racing Headrs i pro další společnosti, které mu pomáhaly a se kterými často spolupracuje.

Google+ Vytisknout

Diskuze: PriuSRT8: Politicky nekorektní závoďák s výkonem 800 koní se vysmívá ekologům

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Za volantem...

Správná pozice za volantem je absolutní základ. Víte, jak na to?

Fisker Emotion

Fisker pracuje na elektrické revoluci: Minuta nabíjení, dojezd 800 km

plug-in hybridní pohon, Škoda Auto

Hybridní Škoda Superb? Již brzy

Dingo 2 CZ

Obrněné vozidlo Dingo 2 CZ chrání životy českých vojáků

GAZ 69 HEMI

Nezničitelné ruské off-roady? Nový GAZ nastartuje i v třeskutých mrazech

reklama
reklama

Doporučujeme

Ilustrační foto

Víte, v jakém stavu jsou vaše stěrače? Poradíme, jak to zjistíte

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Nezničitelné ruské off-roady? Nový GAZ nastartuje i v třeskutých mrazech

  2. Proč je Autopilot Tesly roky napřed? Stačilo jedno odvážné rozhodnutí

  3. Pickupy pomalu zaplavují Evropu, na vině je paradoxně EU

  4. Nejrychlejší automobil v Dubaji? Ještě není hotový, přesto budí neskutečnou pozornost

  5. Co nám Škoda tají? Po Nürburgringu se prohání tajemný Kodiaq

  6. První Tesla kombi už dostává jasné tvary. Co vedlo autora k jejímu stvoření?

reklama

Zprávy odjinud