Vydělal Tesle 110 milionů, ta ho odměnila zcela novým modelem

-mao / AutoRoad.cz, 31. října 2017, 11:06 Aktualizováno 31.10.2017, 12:13 Google+

Společnost Tesla má speciální program, ve kterém odměňuje lidi, kteří doporučují její automobily novým zákazníkům. Za každého nového zákazníka kterému Teslu doporučíte a on si jí skutečně koupí, vám pak Tesla přiřkne nárok na odměnu, tedy alespoň pokud žijete v USA. Jeden YouTuber však doporučil automobilku tolika novým zákazníkům, že ho za odměnu čeká zcela nový model úplně zdarma.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Koncept Tesla Roadster od Peisert Design

Koncept Tesla Roadster od Peisert Design | foto: Peisert design

Sdílejte článek

Jak to celé funguje? Pokud jste majitelem Tesly, dostanete speciální kód, kterým můžete nabídnout svým přátelům nebo známým, díky čemuž bude Tesla vědět, že jste ji doporučili nového zákazníka a za to vás odmění. Systém odměn nabízel různé věci, od sportovního vybavení jako jsou bundy nebo sportovní tašky až po elektrický model Tesly pro vaše děti nebo domácí dobíjecí stanici

Tento systém byl však omezen na určitý počet doporučení čtvrtletně, nejdříve na 9 poté dokonce na 5. V srpnu však Tesla spustila nový "tajný" systém, do kterého se kvalifikovali lidé, kteří automobilce doporučili již více než 5 zákazníků. Pokud však doporučili více než 10 nových zákazníků, mohli získat slevu na novou generaci Tesla Roadsteru, který už byl víceméně potvrzen, nicméně zatím se neví kdy dorazí a jaký vůbec bude.

S každými pěti novými zákazníky, kteří při koupi své nové Tesly použijí váš kód, obdržíte na nákup nového Roadsteru 10% slevu. Počet vašich doporučení ovšem není limitován, takže pokud od vás Tesla získá 55 nových zákazníků, máte nárok na váš Tesla Roadster zcela zdarma!

A přesně to se poštěstilo Youtuberovi jménem Ben Sullins, který natáčí videa na kanál "Teslanomics by Ben Sullins". Ten ve svých videích upozorňuje na radosti i strasti spojené s vlastnictvím elektromobilů Tesla a mezi lidmi je poměrně oblíbený, což se potvrzuje právě díky tomu, kolikrát byl jeho referenční kód použit.

Získal Tesla 55 nových zákazníků, za to si zasloužil odměnu nový Roadster zcela zdarma (07:16) | zdroj: youtube.com

Ben je tak pravděpodobně prvním člověkem, s výjimkou Elona Muska, který už má svůj Tesla Roadster jistý - tedy pokud se automobilce podrží udržet nad vodou dostatečně dlouho. Podle všech informací totiž nový Roadster ještě neexistuje ani na papíře - a pokud ano, tak nejspíš pouze jako designové cvičení. Při potížích s nastartováním produkce Modelu 3 je navíc otázkou, jak dlouho si Ben bude muset na svůj roadster počkat.

tip: Viděli jste krásnější zápasnici? Wrestlerka C.J. Perry dokáže být neskutečně svůdná

Pokud se ale vrátíme k samotné odměně, tu si Ben rozhodně zaslouží. Vzhledem k tomu, že nabídka referenčních programů se nevztahuje na nejlevnější Model 3, oněch 55 nových zákazníků mohlo Tesle vydělat okolo 5 milionů dolarů (cca 110,2 milionu korun), jak upozorňuje web AutoEvolution. Příslib nového Roadsteru si tak Ben rozhodně zaslouží.

Po jeho úspěchu se ale také vkrádá otázka, zda nebude Tesla svůj tajný program nějakým způsobem opět limitovat. Průměrná cena Modelů S a X sice není nikterak nízká, ovšem když se povedlo Benovi získat Roadster zdarma, možná se o to aktivně začnou snažit i další YouTubeři atd. Vždyť to znáte. A Tesla nejspíš není v situaci, kdy by si mohla dovolit rozdávat nové Roadstery jak na běžícím pásu.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Vydělal Tesle 110 milionů, ta ho odměnila zcela novým modelem

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Cadillac Town Sedan, kterým jezdil Al Capone

Al Capone a další mafiáni: Proč jezdili těmito auty?

Ford Mustang Saleen S281 pro Toma Cruise putoval během noci ze západního na východní pobřeží USA

Rozmary Hollywoodských celebrit? Mustang Saleen pro Toma Cruise urazil za noc 4500 kilometrů

Tesla Powerbank

Tesla do každého domu? Svou část Modelu S teď může získat každý

Nový Aston Martin Vantage

Aston Martin představil nový Vantage. Jaká překvapení ukrývá pod kapotou?

Seat Leon Cupra ST

Seat hodlá oplatit Mercedesu stejnou mincí. Do čeho se odvážní španělé pustili?

reklama
reklama

Doporučujeme

Šrouby si povolte ještě před zvedáním automobilu, po výměně pak šrouby dotahujte křížem a napevno je utáhněte až po spuštění automobilu

Nestihli jste přezout na zimní gumy? Zvládnete to i doma, poradíme vám, jak na…

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Nezničitelné ruské off-roady? Nový GAZ nastartuje i v třeskutých mrazech

  2. Nad Tatrou se opět blýská! Slováci testují nová bojová vozidla pěchoty

  3. Pickupy pomalu zaplavují Evropu, na vině je paradoxně EU

  4. Proč je Autopilot Tesly roky napřed? Stačilo jedno odvážné rozhodnutí

  5. Nejrychlejší automobil v Dubaji? Ještě není hotový, přesto budí neskutečnou pozornost

  6. Obrněné vozidlo Dingo 2 CZ chrání životy českých vojáků

reklama