Pravidlo ZIPu platí již 17 let, přesto jej řidiči neumí aplikovat

AutoRoad.cz, 3. dubna 2017, 17:30 Google+

Pravidlo ZIP, neboli střídavé zařazování vozidel při snížení počtu jízdních pruhů, je v české legislativě zakotveno od roku 2000. Za celých 17 let se toto pravidlo na našich silnicích příliš neujalo a řidiči, kteří jej dodržují, jsou trnem v oku těch, kteří mu zřejmě neporozuměli.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Kolona

Kolona | foto: pixabay.com

Sdílejte článek

Co o pravidle zipu říká zákon? „Při souběžné jízdě umožní řidiči vozidel jedoucích v průběžném pruhu řidičům vozidel do tohoto pruhu přejíždějících z pruhu, který přestal být průběžným, vjet tak, aby se vozidla jedoucí v průběžném pruhu a vozidla do něho přejíždějící mohla řadit střídavě po jednom do jízdního proudu průběžného pruhu."


Pravidlo ZIPu vzniklo především za účelem zvýšení plynulosti provozu v těch místech, kde vzhledem k hustotě provozu může při snížení počtu jízdních pruhů docházet k dopravním zácpám. Pokud budou řidiči uvedené pravidlo dodržovat, zvýší jak bezpečnost, tak plynulost silničního provozu.

Z ustanovení citovaného paragrafu je zřejmé co musí řidič udělat. Vysvětlení pojmu „souběžná jízda“ se věnuje § 12 – Jízda v jízdních pruzích, odstavec 3, který zní: „Je-li na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích v jednom směru jízdy taková hustota provozu, že se vytvoří souvislé proudy vozidel, v nichž řidič motorového vozidla může jet jen takovou rychlostí, která závisí na rychlosti vozidel jedoucích před ním, mohou jet motorová vozidla souběžně (dále jen „souběžná jízda“); přitom se nepovažuje za předjíždění, jedou-li vozidla v jednom z jízdních pruhů rychleji než vozidla v jiném jízdním pruhu.“


Bohužel se na silnicích setkáváme častěji s nesprávným jednáním řidičů, kteří se se značným předstihem řadí do pruhu průběžného. Dokonce ten, který jede v končícím pruhu až „nadoraz“, je ostatními řidiči vnímán jako někdo, kdo „předbíhá“. Přitom právě on je ten, který pravidlo zipu dodržuje na 100%, protože dalším z poslání pravidla zipu je maximální využití kapacity komunikace ve všech pruzích. Jedná se tak především proto, aby vzniklé dlouhé kolony neovlivňovali provoz v místech, které zúžení předcházejí.

Jak na ZIP, aby fungoval?
Mějte na paměti, že pravidlo ZIP platí při souběžné jízdě vždy, pokud se snižuje počet jízdních pruhů a současně je zřejmé, který pruh je nadále průběžný. Tedy i v místech, kde na to řidič nemusí být přímo upozorněn dopravní značkou. Pro plynulý provoz, zejména na rychlostních komunikacích, je navíc vhodné s předstihem rychlost jízdy snížit. Tím lze předejít nárazovému zahuštění dopravního proudu a úplnému zastavení dopravy:
1. Pokud při jízdě na dálnici uvidíte příslušnou dopravní značku, ihned zvolněte. Stačí sundat nohu z plynu, nebo zařadit neutrál. Vaše rychlost se bude pozvolna snižovat a ještě ušetříte palivo. Čas, který ztratíte snížením rychlosti daleko před zúžením, mnohonásobně získáte plynulým průjezdem zúžení.
2. Zvolte jeden jízdní pruh, kterým budete pokračovat. Nemusíte se hned řadit do průběžného pruhu, ale pokračujte i v pruhu, který průběžný nebude. Zvýšíte tak plynulost provozu a zamezíte stojící koloně v průběžném pruhu daleko před zúžením.
3. Ve zvoleném jízdním pruhu dojeďte až k místu, kde se počet jízdních pruhů snižuje. Toto místo může být označeno informativní dopravní značkou upozorňující na pravidlo střídavého zařazování (ZIP).
4. Pokud se setkáte s agresivním řidičem, který vás nechce pustit, i když na to máte dle zákona právo, nevynucujte si je. Předejdete tak zbytečným problémům.
5. Jakmile jste zařazeni do průběžného pruhu, nepátrejte po důvodu zúžení (nehoda, stavba na silnici apod.), ale věnujte se situaci před sebou a za sebou. Snažte se co nejdříve zvýšit rychlost jízdy na povolenou mez danou místní úpravou.
Plynulým zpomalováním ještě před místem zúžení lze výrazně zvýšit propustnost zúžení. Ušetříte palivo, brzdy, čas i vlastní nervy.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Pravidlo ZIPu platí již 17 let, přesto jej řidiči neumí aplikovat

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Autonomní Volvo XC90 společnosti Uber srazilo ve městě Tempe chodkyni, ta svým zraněním podlehla

Uber dostihly následky tragické nehody, co všechno se změní?

Berkut-2

Nový postrach Sibiře? Ruská armáda se pochlubila strojem, který zima nezaskočí

Neuvěřitelně přesná replika motoru BMW M10 byla vyrobena kompletně z kartonu

Motor postavený z papíru? Mistrovské dílo nevynechává jediný detail

Ilustrační foto

Jezdíte s přeškrtnutým symbolem EU na značce? Pokuta je to nejmenší, co vám hrozí

Honda Civic Type R se proměnila v pick-up s označením Projekt P

Honda Civic Type R jako pick-up? Rychleji vám trávu nikdo neposeká

Elon Musk (autor: Maurizio Pesce)

Česká stopa v Muskově impériu? Jeho nový projekt ponese název Pravda

reklama
reklama

Doporučujeme

Volkswagen Arteon

Nejluxusnější model Volkswagenu, Arteon v českém předprodeji již za 890 tisíc…

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. TEST: Škoda Karoq 1,0 TSI - Budoucnost tří válců? Statistiky mluví jasně

  2. Chris Brown vyvezl své pozlacené Lambo, extravagantní vkus nezapře

  3. Jak dlouho trvá ukrást nový prémiový automobil? Kamerový záznam majitele šokoval

  4. Auto, které nelze převrátit? Tesla si z crash testu odnáší světové prvenství

  5. Škoda Octavia s nájezdem 695 000 km? Technik nevěřícně žasl nad její kondicí

  6. Tatra 77 jako tajná zbraň odboje? V tomhle autě zemřelo víc nacistických důstojníků než v zákopech

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud